تاریخ انتشار : ۲۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۰
جالب است ۰
رییس‌جمهور آمریکا پس از چین از ژاپن، کره جنوبی و هند هم خواسته برداشت از ذخایر نفتی خود را آغاز کنند تا روند افزایش قیمت نفت متوقف شود.
آمریکا برای کاهش قیمت نفت دست به دامن متحدانش شد
به گزارش بیان ما؛ چین تنها کشوری نیست که آمریکا از آن درخواست کرده ذخایر نفتی خود را جهت مهار قیمت نفت آزاد کند.
جو بایدن از رییس‌جمهور چین خواسته بود در تلاش برای مهار قیمت نفت که قیمت سوخت در آمریکا را به بالاترین رقم رسانده و باعث نگرانی واشنگتن شده، ذخایر نفتی خود را آزاد کند.
آمریکا غیر از چین از ژاپن، کره جنوبی و هند هم همین درخواست را داشته‌است.

گزینه برداشت از ذخایر استراتژیک نفتی در خود کشور آمریکا هم مطرح‌شده اما بسیاری از مقامات این کشور با توجه به نحوه عملکرد صنعت انرژی، در مورد مؤثر بودن این اقدام تردید دارند. یکی از دلایل آنها برای رد این تصمیم این است که رئیس‌جمهور تنها می‌تواند دستور آزادسازی بخش محدودی از ذخایر نفتی را صادر کند و این مقدار تاثیر موقتی بر قیمت نفت خواهد داشت.
تحلیلگران عقیده دارند بازار انرژی متقاعد شده حتی اگر آمریکا ذخایر استراتژیک نفتی خود را آزاد کند، منافع آن برای مصرف‌کننده آمریکایی بسیار محدود خواهد بود.
حتی این اطمینان وجود ندارد که برداشت از ذخایر نفتی تأثیری بر افزایش تولید اوپک داشته باشد. اوپک و شرکای آن در ائتلاف اوپک پلاس به‌وضوح اعلام کرده‌اند در مورد عرضه بیشتر نفت به بازارهای جهان محتاطانه عمل می‌کنند و به‌نظر نمی‌رسد درخواست آمریکا از سایر کشورها برای برداشت از ذخایر نفتی، آنها را نگران کند.
  short_url/vdcepe8v.jh8ovi9bbj.html
bayanema.ir/vdcepe8v.jh8ovi9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین