تاریخ انتشار : ۲۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۴
جالب است ۰
رستمی گفت: وظیفه همه مسئولان در دولت و مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی است که برای نخبگان ایده‌های نو داشته باشند.
باید برای رفع دغدغه رهبر انقلاب درباره مهاجرت نخبگان تدبیر شود
به گزارش بیان ما ؛ حجت الاسلام رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها طی یادداشتی در صفحه شخصی خود درباره دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با نخبگان علمی تاکید کرد: رهبر انقلاب سالانه حداقل ۳ یا ۴ جلسه با قشر دانشگاهی کشور دارند و کمیت و کیفیت این دیدار‌ها تقریبا کم نظیر است.
وی افزود: دیدار با نخبگان علمی یکی از این جلسات است. توسعه علوم نوین و پیشرو عموما ماحصل حمایت‌های خاص رهبری است و فراتر از بروکراسی‌های رایج دولتی شکل گرفته که یکی از نتایج این جلسات است.
حجت الاسلام رستمی تصریح کرد: این هفته هم جلسه پرباری شکل گرفت، هم در صحبت‌های سخنرانان و هم در کلام رهبری منطق و مثال‌هایی از توسعه علم وجود داشت که نشانه‌های امیدواری کننده بسیاری از پیشرفت علمی ناظر به نظام مسائل و مشکلات جامعه در آن‌ها دیده می‌شد.
نماینده رهبر انقلاب در دانشگاه‌ها اظهار کرد: دغدغه ماندن نخبگان و ساختن ایران عزیز هم مسئله همه حاضران در جلسه از جمله رهبر انقلاب بود.
وی ادامه داد: مهاجرت ریشه‌های فرهنگی، دانشگاهی و اقتصادی و... ریشه‌های فراوانی دارد و یک شبه شکل نگرفته است و وظیفه همه مسئولان در دولت و مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی است که برای این ماجرا ایده‌های نو داشته باشند و تدبیری کنند. این وسط ایده‌های خود دانشگاهیان و نخبگان هم می‌تواند چاره ساز باشد. short_url/vdcbgsbw.rhb9gpiuur.html
bayanema.ir/vdcbgsbw.rhb9gpiuur.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما