کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

پیکر آیت‌الله مجتهد شبستری در قم آرام گرفت

28 آبان 1400 ساعت 16:46

پیکر آیت‌الله مجتهد شبستری عضو فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در حرم حضرت معصومه(س) به خاک سپرده شد.


به گزارش بیان ما، مراسم تشییع آیت‌الله محسن مجتهد شبستری با حضور اعضای مجلس خبرگان رهبری، جامعه مدرسین، طلاب و روحانیون و اقشار مختلف مردم از مسجد امام حسن عسکری(ع) به سمت حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد. 
پیکر این عالم ربانی بعد از اقامه نماز توسط آیت‌الله نوری همدانی مرجع تقلید شیعیان و طواف دور مضجع شریف کریمه اهل‌بیت(ع) در مسجد بالاسر حرم مطهر به خاک سپرده شد. 
مجلس ختم  از سوی دفتر مقام معظم رهبری پس از اقامه نماز مغرب و عشا در شبستان امام خمینی (ره) حرم مطهر حضرت معصومه (س) برگزار می‌شود.
آیت‌الله محسن مجتهد شبستری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده سابق ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی روز چهارشنبه دریکی از بیمارستان‌های تهران براثر ایست قلبی دارفانی را وداع گفت.
  به گزارش تسنیم آیت‌الله محسن مجتهد شبستری از شاگردان امام راحل و از فعالان نهضت اسلامی بودند که بعد از پیروزی انقلاب، مسئولیت‌هایی همچون نمایندگی مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری را برعهده داشتند. 
این عالم ربانی بعد از عزیمت مرحوم آیت‌الله ملکوتی از تبریز به قم در اوایل دهه هفتاد، از سوی رهبر معظم انقلاب به سمت نماینده ولی فقیه و امام جمعه آذربایجان شرقی منصوب شد و تا سال 96 در این سمت به خدمت مشغول بود و در دوره جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام به عضویت این نهاد درآمد.


کد مطلب: 89511

آدرس مطلب :
https://www.bayanema.ir/news/89511/پیکر-آیت-الله-مجتهد-شبستری-قم-آرام-گرفت

بيان ما
  https://www.bayanema.ir