تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۹
جالب است ۰
در این گزارش با برخی از پر خطر‌ترین و مهیج‌ترین پل‌ های جهان آشنا می شوید.
از جاده ای در آسمان تا گذرگاه شیطان / با پل هایی به قدمت تاریخ آشنا شوید + تصاویر
به گزارش بیان ما؛  به نقل از tettybetty، پل‌ها یکی از بهترین اختراعات معماری در تاریخ بشریت هستند. آنها به اجداد ما این امکان را می‌دادند که از منطقه‌ای به منطقه دیگر بروند، بدون اینکه مجبور به طی کردن مسیر‌های طولانی یا عبور از آب‌ها باشند. در حالی که بسیاری از پل‌های قدیمی تحت بازسازی قرار گرفته اند، ممکن است از دیدن اینکه برخی از این پل‌های قدیمی که هنوز پابرجا هستند و در واقع توسط گردشگران مورد استفاده قرار می‌گیرند، تعجب کنید.
پل معلق حسینی در پاکستان
پل معلق حسینی را خطرناک‌ترین پل جهان می‌دانند. این پل ترکیبی از یک طناب و تکه چوب‌های از هم گسسته است که از روی دریاچه بوریت در هونزا می‌گذرد. پل تعادل ندارد و وقتی از روی آن عبور می‌کنید به شدت می‌لرزد. اگر قدم اشتباهی بردارید، در نهایت به رودخانه هونزا پرت خواهید شد. با این وجود، برخی کوهنوردان علاقه دارند هنگام بازدید از پل، شجاعت خود را با عبور از روی آن امتحان کنند.
پل حسینی در پاکستان
پل آسمان لنکاوی در مالزی
این پل عجیب و غریب در مالزی ۴۰۰ فوت بالاتر از سطح زمین قرار دارد و چندین بار به منظور تعمیر و نگهداری بسته و بازگشایی آن چندین بار به تعویق افتاده است، اکنون اگرچه بسیاری از مردم واقعاً مایل به عبور نیستند، اما برای استفاده باز است.
پل آسمان لنکاوی در مالزی
پل هفت مایلی در فلوریدا
پل Seven Mile هفت مایل امتداد دارد. زمانی که این پل ساخته شد، یکی از طولانی‌ترین پل‌های جهان بود. معماری این پل برنده ۸ جایزه شد که یکی از آنها جایزه استثنایی برای نوآوری در صرفه جویی هزینه از اداره بزرگراه فدرال آمریکا بود. این پل ممکن است به اندازه آخرین موردی که به آن نگاه کردیم دلهره آور به نظر نرسد، اما تصور گیر افتادن در طوفان روی این پل بسیار وحشتناک است.
پل هفت مایلی در فلوریدا
پل طناب Carrick-a-Rede در ایرلند شمالی
طول این پل ۶۶ فوتی ممکن است زیاد به نظر نرسد. تعداد کمی از مردم به سراغ این پل می‌روند. این افراد نمی‌توانند دو بار رد شدن از روی پل را تحمل کنند و برای بازگشت کشتی درخواست می‌کنند. این پل ۳۰ متر بالاتر از صخره‌های ناهموار و آب‌های متلاطم قرار دارد و البته تاحدودی به یک جاذبه توریستی تبدیل شده است و در واقع باید برای عبور از آن بلیط تهیه کرد.
پل طناب Carrick-a-Rede در ایرلند شمالی
پل گذر فریب در واشنگتن
پل فریب از دور هم بسیار دلهره آور به نظر می‌رسد، چه برسد به نزدیک. این پل ۱۸۰ فوت بالاتر از آب قرار دارد و دو جزیره Whidbey و Fidalgo را به هم متصل می‌کنند. در دهه ۱۹۰۰، مردم محلی با استفاده از یک کشتی از طریق آب سفر می‌کردند. این پل یک منظره شگفت انگیز است، اما آنقدر‌ها هم محکم به نظر نمی‌رسد.
پل گذر فریب در واشنگتن
پل جاودانه‌ها در چین
پل جاودانه‌ها رشته کوه‌های هوانگشان در جنوب استان آنهویی در شرق چین را به هم متصل می‌کند. عبور از این پل سرگیجه‌آور و وحشتناک است، اما مناظر از بالای این پل بسیار جذاب و تصاویر گرفته شده از این مناظر نیز جالب است. همچنین پل دیگری در کنار کوه وجود دارد که فقط از چند تخته تشکیل شده است.
پل جاودانه‌ها در چین
پل معلق غسا در نپال
این پل نفس گیر ممکن است وحشتناک به نظر برسد، اما اتفاقا یکی از اصلی‌ترین راه‌های حمل و نقل مردم محلی در روستا است. این پل یک مقصد وارداتی است و برای حمل مردم و حیوانات ساخته شده است. این پل بسیار باریک است و بر فراز یک دره رودخانه کشیده شده است. مردم محلی به پل عادت کرده اند، اما بسیاری از گردشگران از عبور از روی پل می‌ترسند، زیرا به نظر می‌رسد که پل در شرف شکستن است. این پل ممکن است شکننده به نظر برسد، اما نرده‌های بلندی دارد که آن را ایمن‌تر می‌کند.
پل معلق غسا در نپال
پل Storseisundet در نروژ
پل Storseisundet یکی از شناخته شده‌ترین پل‌های دنیا است. منظره از بالا واقعا دیدنی است و یکی از محبوب‌ترین مسیر‌های گردشگری در این کشور است. این پل اغلب به عنوان "جاده‌ای به ناکجاآباد" توصیف می‌شود، زیرا به نظر می‌رسد تا دوردست کشیده شده است.
پل Storseisundet در نروژ
پل کشوا چاکا در پرو
در حالی که بیشتر پل‌ها از چوب یا فولاد ساخته شده اند، پل Keshwa Chaca از چمن بافته شده ساخته شده است. اگر نگران هستید که وزن شما را تحمل نکند، نترسید. این پل ۵۰۰ سال دوام آورده است. این اینکا‌ها بودند که در ابتدا این پل را ساختند. زنان طناب‌های نازک کوچکی بافته و مردان از آنها برای بافتن کابل‌های نگهدارنده بزرگ استفاده می‌کردند. نتیجه این پل خیره کننده است که استعداد اینکا‌ها و روش‌های ساخت و ساز جذاب آنها را نشان می‌دهد.
پل کشوا چاکا در پرو
پل تریفت در سوئیس
این پل در ارتفاع ۵۵۸ فوتی بر فراز یخچال‌های طبیعی سوئیس و ۳۲۸ فوتی بالاتر از سطح دریا معلق است. می‌توانید از شهر گادمن در رشته کوه‌های آلپ سوئیس به این پل دسترسی پیدا کنید. این پل از سال ۲۰۰۴ وجود داشته است، اما در طول سال‌ها به دلیل شرایط باد سوئیس با مشکلاتی مواجه شده است. در سال ۲۰۰۹، پل با افزودن کابل‌های تثبیت کننده ایمن‌تر شد.
پل تریفت در سوئیس
پل معلق Longjiang در چین
پل معلق Longiang، که بیشتر به عنوان پل رودخانه طولانی شناخته می‌شود، شهر‌های بائوشان و تنگچونگ را به هم متصل می‌کند. پل رودخانه بلندترین و مرتفع‌ترین پل معلق در کل آسیا است. ساخت آن ۵ سال به طول انجامید و در سال ۲۰۱۶ تکمیل شد. این پل در مجموع ۳۹۰۰ فوت امتداد دارد و در ۹۲۰ فوت بالای رودخانه معلق است. عبور از این پل بسیار راحت‌تر از مسیر انحرافی ۸.۴ مایلی از بایشان به تنگ‌چونگ است.

پل یو بین در میانمار
این پل ظاهرا یک پل در حال بازسازی است، اما در واقع در تمام طول سال همین گونه به نظر می‌رسد. این پل از دریاچه Taungthaman در میانمار عبور می‌کند و ۱.۲ کیلومتر طول دارد. پل U Bein که در سال ۱۸۵۰ ساخته شد، قدیمی‌ترین پل چوب ساج در جهان است. اکنون نیز یک جاذبه توریستی محبوب است. مردم محلی نیز در کنار پل می‌ایستند و سوغاتی می‌فروشند.
پل یو بین در میانمار
پل ریشه زنده در مگالایا
این پل‌ها یکی از بزرگترین جاذبه‌های مگالایا و تقریباً دو قرن است که در حال رشد هستند. خاندان خان آنها را از ریشه درختان لاستیکی خلق کرده و این ریشه‌ها را تغذیه کردند تا جایی که در انتهای مخالف سواحل رودخانه قرار گرفتند. با گذشت زمان، ریشه‌ها با یکدیگر درهم تنیده شدند، که آنها را به اندازه کافی قوی کرد تا وزن زیادی به اندازه بیش از ۵۰ نفر را تحمل کنند. این پل‌ها در واقع زنده هستند. آنها می‌توانند ده تا پانزده سال طول بکشد تا به شکل عالی برسند. همچنین طول آنها بیش از ۱۰۰ فوت است. هنگامی که ریشه‌ها به طور کامل رشد می‌کنند، می‌توانند تا ۵۰۰ سال دوام بیاورند.
پل ریشه زنده در مگالایا
پل مارینبروک در آلمان
پل مارینبروک هدیه تولد ولیعهد ماکسیمیلیان دوم به دوستش ماری بود. آن دو دوست داشتند با هم از کوه‌ها بالا بروند و پل منظره خیره کننده‌ای از قلعه و تنگه زیر کوه را برایشان ایجاد کرد. این پل اخیراً بازسازی شده است، اما همچنان از موانع اصلی استفاده می‌شود. پل به نظر می‌رسد مرتفع باشد، اما کاملاً کوتاه است و منظره بسیار زیبایی را ایجاد می‌کند.
پل مارینبروک در آلمان
پل اسلیترز یا لیکلند در انگلیس
این پل در ناحیه دریاچه محبوب‌ترین و بزرگترین پارک ملی انگلستان واقع شده است. هر ساله بیش از ۱۵ میلیون نفر برای کشف بزرگترین دریاچه ها، جنگل‌ها و کوه‌های موجود به این جاذبه می‌آیند. پل اسلیتر دست ساز است و دارای دو بخش می‌باشد. همچنین از یک تخته سنگ بلند تشکیل شده است که از رودخانه براتای از لیتل لنگدیل تارن تا الترواتر عبور می‌کند. در سال ۲۰۱۷، این مکان در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.
پل اسلیترز یا لیکلند در انگلیس
پل رویال گرج در کلرادو
پل رویال جورج مرتفع‌ترین پل معلق در کل آمریکا است. این پل در ارتفاع ۹۵۵ فوتی بالای رودخانه آرکانزاس قرار دارد و از سال ۱۹۲۹ تا ۲۰۰۱ عنوان بلندترین پل جهان را به خود اختصاص داده است. اکنون این پل یک جاذبه گردشگری است که در پارک رویال گرج قرار دارد. این یک پارک تفریحی ۳۶۰ هکتاری است که بازدیدکنندگان جسور می‌توانند با استفاده از تله کابین مناظر خیره کننده کلرادو را ببینند.
پل رویال گرج در کلرادو
پل روت بریج در هند
کسی که این پل را ساخته، کار خوبی کرده که آن را به عنوان بخشی از جنگل استتار کرده است. این پل در واقع از مواد طبیعی در جنگل ساخته شده و دست ساز نیست. ریشه‌های درهم تنیده درخت فیکوس الاستیکا به گونه‌ای شکل گرفته که پل طبیعت را ساخته اند. قبایل War-Khasis و War-Jaintias یاد گرفتند که چگونه درختان را در جهت درست رشد دهند تا بتوانند آنها را به این گذرگاه زیبا تبدیل کنند.
پل روت بریج در هند
پل «جاده پلانک در آسمان» در چین
چین به ساختن پل‌های وحشتناکی که گردشگران را تحت تاثیر قرار می‌دهد، شهرت دارد. «جاده پلانک در آسمان» دسته‌ای از تخته‌های چوبی در لبه یک کوه است. با توجه به اینکه تخته‌ها ۷۰۰۰ فوت بالاتر از سطح زمین قرار دارند، جای تعجب نیست که برای عبور به یک محافظ نیاز داشته باشد.
جاده پلانک در آسمان در چین
کانوپی واک در غنا
پیاده‌روی در جنگل‌های بارانی و عبور از پل ۱۳۰ فوتی از میان بالای درختان هیجان‌انگیز است. این پل توسط کانادایی‌ها برای آوردن گردشگران به پارک ساخته شده است. این پیاده رو شامل هفت پل است که از طناب و تخته‌های چوبی ساخته شده اند. پیاده روی در سراسر آن ترسناک است، اما افراد برای عبور مجهز به توری ایمنی هستند، بنابراین از آنچه به نظر می‌رسد ایمن‌تر است.
کانوپی واک در غنا
پل موسی در هلند
جای تعجب نیست که چرا این پل به نام موسی نامگذاری شده است. این پل که در هلند واقع است، در واقع آب را تقسیم می‌کند تا بازدیدکنندگان بتوانند از آن عبور کنند. این پل در وسط یک خندق قرار دارد و به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد از روی آب عبور کنند تا بتوانند از قلعه قرن هفدهمی Fort de Roovere دیدن کنند. قلعه‌ای که برای جلوگیری از تهاجم فرانسوی‌ها و اسپانیایی‌ها ساخته شده است.
پل موسی در هلند
پل رودخانه ویتیم در روسیه
این پل از رودخانه ویتیم می‌گذرد و از تخته‌های چوبی ساخته شده است که به نظر می‌رسد پوسیده شده اند. زمستان در روسیه سرد است و بنابراین پل معمولاً به دلیل یخبندان بسیار لغزنده است. رانندگان از عبور از روی این پل استقبال می‌کنند.
پل رودخانه ویتیم در روسیه
پل رودخانه سیدو در چین
این پل فولادی در سال ۲۰۰۹ ساخته شد و هزینه ساخت آن ۱۰۰ میلیون دلار برآورد شده است. این پل ۱۶۰۰ فوت بالاتر از کف دره و ۵۰۰۰ پا در سراسر دره آویزان است. این پل دو بخش مجزا از چین را به هم متصل می‌کند که قبلاً به دلیل وجود رشته کوه غیرقابل دسترس بوده است. همچنین ممکن است یکی از محکم‌ترین پل‌هایی باشد که تا نون ساخته شده است، اما عبور از آن هنوز وحشتناک است.
پل رودخانه سیدو در چین
پل ایا کازوراباشی در ژاپن
این پل در قرن دوازدهم بر روی دره Iya ساخته شد و در بالای رودخانه Iya-gawa در توکوشیما ژاپن قرار دارد. همچنین از تخته‌های چوبی و تاک‌های کوهی ساخته شده است. اگرچه بازسازی‌های مدرن این پل را ایمن‌تر کرده است، اما همچنان خطرناک به نظر می‌رسد.
پل ایا کازوراباشی در ژاپن
پل معلق کاپیلانو در کانادا
پل معلق کاپیلانو یک پل معروف در ونکوور است که شما را از بالای درختان عبور می‌دهد. ارتفاع آن ۲۳۰ فوت و طول آن ۴۳۰ فوت است. هر سال ۸۰۰ هزار بازدیدکننده برای عبور از این پل و غوطه ور شدن در جنگل‌های بارانی به رودخانه کاپیلانو می‌روند. این پل در سال ۱۸۸۹ توسط جورج گراب مکی ساخته و در دهه ۱۹۵۰ بازسازی شد.
پل معلق کاپیلانو در کانادا
پل شیطان Rakotzbrücke آلمان
این پل به گونه‌ای طراحی شده است که در یک طاق شیب دار قرار دارد و زمانی که در آب منعکس می‌شود یک دایره کامل تشکیل می‌دهد. این پل با نام خود شناخته می‌شود، زیرا اعتقاد بر این است که تنها خود شیطان می‌تواند پلی از این نوع ایجاد کند. حتی اگر علاقه‌ای به عبور ندارید، ارزش این را دارد که فقط برای گرفتن عکس از ساختار دایره‌ای آن به دیدن این پل بروید.
پل شیطان Rakotzbrücke آلمان
  short_url/vdcizwav.t1a3q2bcct.html
bayanema.ir/vdcizwav.t1a3q2bcct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین