تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۶
جالب است ۰
مدیر کل پیشگیری قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی گفت: کالا‌های سریع الفساد، سریع الاشتعال، احشام و طیور باید برابر مقررات به فروش برسند.
فروش کالاهای سازمان اموال تملیکی پس از صدور رای قضایی
به گزارش بیان ما ؛ سید عبدالمجید اجتهادی مدیرکل پیشگیری قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی گفت: درباره کالا‌های اموال تملیکی به دو صورت می‌توانیم تکلیف سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی را مشخص کنیم.
وی با بیان اینکه می‌توانیم در این باره رای قطعی صادر کنیم، گفت: زمانی که آرای قطعی صادر شود افراد در سازمان اموال تملیکی طبق قانون می‌توانند کالا‌ها را به فروش برسانند و شعب مکلف هستند تا ظرف یک ماه در این زمینه به پرونده‌ها رسیدگی کنند.
اجتهادی تصریح کرد: به استناد تبصره ۲ ماده ۵۳ قانون مبارزه با قاچاق، کالا‌های سریع الفساد، سریع الاشتعال، احشام، طیور و کالا‌هایی که ماندنشان سبب کاهش کیفیتشان می‌شود، پس از اخذ مجوز از مرجع رسیدگی کننده بلافاصله باید برابر مقررات به فروش برسند.
وی افزود: با این تفاسیر سازمان جمع آوری اموال تملیکی نمی‌تواند مدعی شود به جهت عدم تعیین تکلیف کالا توسط مرجع رسیدگی کننده که کالا را نفروخته است. چرا که یا رای قطعی صادر شده یا اینکه اگر رای قطعی صادر نشده، افراد در سازمان جمع آوری اموال تملیکی درخواست خود را با ذکر دلیل بیان کنند تا مرجع رسیدگی کننده نظر کارشناسی را بررسی و صدور مجوز فروش را بررسی کند. short_url/vdcbfsbw.rhb9zpiuur.html
bayanema.ir/vdcbfsbw.rhb9zpiuur.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین