تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۳
جالب است ۰
سخنگوی «کتائب سیدالشهداء» عراق در سخنانی هشدار آمیز گفت: جنگ آتی علیه آمریکایی‌ها فراگیر و علنی خواهد بود.
جنگ آتی علیه آمریکایی‌ها فراگیر و علنی خواهد بود
به گزارش بیان ما؛  «کاظم الفرطوسی» سخنگوی گروه مقاومت «کتائب سید الشهداء» عراق در سخنانی گفت: تلاش‌هایی که در عرصه دیپلماتیک انجام شد، خروج نظامیان آمریکایی از خاک عراق را به دنبال نداشت.
بر اساس این گزارش، سخنگوی کتائب سید الشهداء افزود: ما با نیروهای بیگانه از جمله نیروهای آمریکایی در خاک عراق مبارزه می‌کنیم. جنگ آتی علیه آمریکا فراگیر و علنی خواهد بود. روز گذشته کمیته هماهنگی گروه‌های مقاومت عراق بیانیه‌ای را در خصوص خروج نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا از خاک این کشور منتشر کرد.
در بیانیه کمیته هماهنگی گروه‌های مقاومت عراق اعلام شد: ما با جدیت تحرکات اشغالگران آمریکایی در خاک عراق را زیر نظر داریم. متأسفانه هیچ نشانه‌ای مبنی بر خروج آمریکا از خاک عراق مشاهده نکرده‌ایم.
در بیانیه مذکور تأکید شد: ما پیشتر به مذاکره کنندگان عراقی تا پایان سال جاری میلادی فرصت داده بودیم تا از طریق راه‌های دیپلماتیک نسبت به اخراج آمریکایی‌ها از خاک عراق اقدام کنند. با این وجود، آمریکایی‌ها نه تنها از عراق عقب نشینی نکردند بلکه حجم تجهیزاتشان در این کشور را نیز بیشتر کردند.
گروه‌های مقاومت عراق همچنین عنوان کردند: سلاح مقاومت یک سلاح مشروع است. پس از پایان مهلتی که برای به کارگیری راهکار دیپلماتیک جهت اخراج آمریکایی‌ها داده شده بود، مقاومت از سلاح خود علیه اشغالگران استفاده خواهد کرد.
چندی پیش، «سعد السعدی» عضو دفتر سیاسی جنبش «عصائب اهل الحق» عراق به درخواست ابقای نیروهای آمریکایی در این کشور واکنش نشان داد و در این زمینه سخنانی را مطرح کرد. این شخصیت عراقی گفت: مصطفی الکاظمی به عنوان نخست وزیری که دوره‌اش به پایان رسیده حق درخواست ابقای نیروهای آمریکایی در عراق را ندارد، چرا که دولت او در واقع دولت پیشبرد امور و موقت به حساب می‌آید.
وی در ادامه سخنان خود در این خصوص تصریح کرد: درخواست باقی ماندن نیروهای آمریکایی اگر صحت داشته باشد اقدام غیر قانونی و خلاف قانون اساسی است.
گفتنی است، پیشتر معاون وزیر دفاع آمریکا در سخنانی اعلام کرد که دولت عراق از آمریکا خواسته است تا نیروهای نظامی خود در این کشور را حفظ کند. این در حالی است که دولت عراق می‌گوید که از واشنگتن خواسته است تا پایان سال جاری نیروهای عملیاتی خود را از این کشور خارج کند.
  short_url/vdciqqav.t1a3u2bcct.html
bayanema.ir/vdciqqav.t1a3u2bcct.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین