تاریخ انتشار : ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۵
جالب است ۰
یک کارشناس مسائل غرب آسیا گفت:حماس سازمانی است که براساس قوانین بین المللی در برابر اشغال فلسطین علیه رژیم صهیونیستی مبارزه می‌کند و اقدام اخیر بریتانیا در تروریستی خواندن این گروه، نشان داد این کشور در تقابل جدی با ملت‌های عربی -اسلامی است.
تروریستی خواندن حماس توسط انگلیس تقابل جدی با ملت‌های اسلامی است/ مقاومت اسلامی مصمم‌تر از گذشته با رژیم صهیونیستی مقابله می‌کند
به گزارش بیان ما؛ حسن هانی زاده، کارشناس مسائل غرب آسیا  در خصوص اقدام اخیر دولت انگلیس مبنی بر تروریستی دانستن گروه‌های مبارز فلسطینی از جمله حماس گفت: اقدام دولت جانسون نخست وزیر انگلیس در قرار دادن نام حماس در لیست گروه‌های تروریستی حکایت از آن دارد که انگلیس سیاست‌های خود را با لابی یهودی هماهنگ می‌کند.

وی با اشاره به توطئه‌های انگلیس طی صد سال اخیر گفت: این کشور عامل همه نابسامانی‌های منطقه در طول صد سال اخیر به حساب می‌رود و تقسیم غرب آسیا بین دو ابر قدرت آن زمان یعنی فرانسه و انگلیس تحت تاثیر سیاست آنگلوساکسونی بریتانیاست.

هانی زاده با اشاره به اینکه تقسیم منطقه و تشکیل رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اسلامی فلسطین نیز نتیجه سیاست‌های انگلیس در گذشته است، گفت: خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به این دلیل است که این کشوربه رژیم صهیونیستی متعهد است و  برای اینکه صهیونیستها در قدرت بماننداز هیچ تلاشی فرگزار نمی کند،  لذا اختلاف نظر‌هایی که بین انگلیس و سایر کشور‌ها در مورد جنایات رژیم صهیونیستی وجود دارد مانع از پیشروی انگلیس در این موضوع بود.

این کارشناس مسائل غرب آسیا ادامه داد: از این منظر انگلیسی‌ها از اتحادیه اروپا جدا شدند تا با کمک آمریکا بیشترین کمک‌های سیاسی، امنیتی و نظامی را به رژیم صهیونیستی داشته باشند.

وی تصریح کرد: قرار دادن نام حماس و درگذشت حزب الله در لیست گروه‌های تروریستی از سوی انگلیس نشان می‌دهد لابی یهودی کاملا بر زوایای سیاسی، فرهنگی، امنیتی و اقتصادی انگلیس رصد کرده و به این ترتیب، بریتانیا عامل ناهنجاری، جنگ و عمده اختلافات در غرب آسیاست.

هانی زاده در پایان این گفتگو با بیان اینکه موضوع پیش آمده یعنی قرار دادن نام حماس در لیست گروه‌های تروریستی تاثیری بر روند مبارزاتی این گروه نخواهد داشت، گفت: به نظر می‌رسد حماس مصمم‌تر از گذشته با رژیم صهیونیستی مقابله می‌کند هر چند از نظر افکار عمومی حماس به عنوان یک سازمان مبارز تلقی می‌شود و جریان سازی انگلیس تاثیر نسبی بر روند کار‌ها در داخل اراضی اشغالی و در منطقه خواهد داشت، اما به هر حال آنچه مهم است حماس سازمانی است که براساس قوانین بین المللی در برابر اشغال فلسطین علیه رژیم صهیونیستی مبارزه می‌کند و اقدام اخیر بریتانیا نشان داد این کشور در تقابل جدی با ملت‌های عربی اسلامی است. short_url/vdceof8v.jh8owi9bbj.html
bayanema.ir/vdceof8v.jh8owi9bbj.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما