تاریخ انتشار : ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۸
جالب است ۰
گزارش‌های وزارت دفاع آمریکا حاکی از آن است که عربستان سعودی از آغاز تجاوز به یمن در سال ۲۰۱۵ تاکنون ۶۳ میلیارد دلار تسلیحات از آمریکا خریداری کرده است.
عربستان ۶۳ میلیارد دلار تسلیحات از آمریکا خریده است
به گزارش بیان ما؛  به نقل از المیادین، داده‌های وزارت دفاع آمریکا حاکی از آن است که علیرغم ادعای «جو بایدن» رئیس جمهور این کشور مبنی بر توقف حمایت واشنگتن از جنگ یمن، فروش سلاح آمریکا به عربستان سعودی همچنان ادامه دارد.
تحقیقات نشان می‌دهد که ارزش قراردادهای فروش سلاح آمریکا به عربستان، از مارس ۲۰۱۵ (آغاز جنگ یمن تاکنون) بالغ بر ۲۸.۴ میلیارد دلار می‌باشد.
۲۰ قرارداد فروش سلاح به عربستان در سال جاری میلادی و در زمان ریاست جمهوری «جو بایدن» امضا شده است که قیمت آنها به ۱.۲ میلیارد دلار می‌رسد.
علاوه براین، عربستان در این بازه زمانی (آغاز جنگ یمن تاکنون) حدود ۳۴ میلیارد دلار بابت خرید سلاح از کشورهای دیگر به جز آمریکا هزینه کرده است.
وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که وزارت خارجه این کشور با فروش احتمالی ۲۸۰ فروند موشک هوا به هوا از نوع AIM-۱۲۰C به عربستان سعودی موافقت کرده است. این در حالی است که «جو بایدن» در ۴ فوریه سال میلادی جاری ضمن اشاره به توقف حمایت کشورش از عربستان در جنگ یمن، اعلام کرد که فروش سلاح به عربستان را تعلیق کرده است.
  short_url/vdcay0na.49noe15kk4.html
bayanema.ir/vdcay0na.49noe15kk4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین