تاریخ انتشار : ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۵
جالب است ۰
وضعیت آلودگی هوای تهران در وضعیت ناسالم برای تمام گروه‌ها قرار دارد که منجر به برگزاری نشست اضطراری دستگاه‌های مربوطه شده است.
آلودگی هوای تهران به دلیل سلب مسئولیت دستگاه‌های مربوطه
به گزارش بیان ما ؛ سمیه رفیعی رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس گفت: ۲۳ دستگاه به طور مستقیم در مورد آلودگی هوا مسئولیت دارند ،اما نقش هماهنگی با محیط زیست است.
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس گفت : سازمان محیط زیست ۶۰ حکم تکلیفی، وزارت کشور ۲۲، شهرداری‌ها ۱۱، وزارت بهداشت ۸، سازمان هواشناسی ۵، نیروی انتظامی ۱۴، سازمان ملی استاندارد ۱۴، وزارت صمت ۱۰، وزارت راه و شهرسازی ۱۲، وزارت دادگستری ۵، قوه قضاییه ۶، بیمه مرکزی ۴، سازمان اداری و استخدامی، سازمان برنامه و بودجه ۹، وزارت امور اقتصاد و دارایی ۷، وزارت نفت ۸، وزارت نیرو ۷، جهاد کشاورزی ۱۱، وزارت امور خارجه ۴، صداوسیما۴، سازمان انرژی اتمی ۶، وزارت ارتباطات ۶ و وزارت علوم با ۱ تکلیف در این لیست قرار دارند.
رفیعی تصریح کرد: از سال ۹۶ نظارت در دستور کار قراردادیم و متوجه شدیم که تمام ۲۳ دستگاه ترک فعل کرده اند که در این بین بیشترین دستگاه‌هایی که بیشترین مسئولیت را دارند کمترین کار را انجام داده اند.
این مقام مسئول خاطر نشان کرد: از سالی که این قانون تصویب شده هیچ اتفاق مثبتی برای کشور نیوفتاده است و در بحث اجرای احکام تلفیقی ماده ۱۷ در مورد قانون موتور خانه‌ها هیچ یک از ۲۳ دستگاه کاری را انجام ندادند.
وی افزود: ۱۲۹ سازمان باید پایش لحظه‌ای شوند، اما چون سازمان محیط زیست به دلیل نداشتن بودجه ضعیف است امکان نظارت و پایش را ندارد، طبق قانون دستگاه‌های زیر مجموعه وزارت کشور باید نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی را داشته باشند یا راه کار‌هایی را به شهرداری دادیم که نیازی به بودجه نداشت، ولی اکثر ارگان‌ها سلب مسئولیت کردند، در سال گذشته پیش بینی این آلودگی را کرده بودیم که متوجه شدیم ریز ذرات در انتقال کرونا بسیار تاثیر گذار هستند.
رفیعی در مورد راهکار‌ها در مورد آلودگی هوا گفت: راه کار‌ها کاملا قابل پیش بینی هستند مانند نوشتن اجرای دستور العمل‌ها برای نمونه ماده ۱۱ در تمامی کلانشهر‌ها تبدیل به راه فراری برای کارگروه‌ها در برابر رعایت نکردن الودگی هوا شده است، اکثر مدیران ما به دنبال راهکار‌های کوتاه مدت هستند و پروژه‌های کوتاه مدت را دنبال میکنند.
وی در پایان گفت: بالاترین ناوگان‌های آلوده کننده هوا، ناوگان‌های شهرداری‌ها هستند. short_url/vdcjaaeo.uqehhzsffu.html
bayanema.ir/vdcjaaeo.uqehhzsffu.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین