تاریخ انتشار : ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۱
جالب است ۰
نجیب میقاتی ضمن تأکید بر وحدت برای حفظ استقلال لبنان اعلام کرد که نشست مثبتی با رئیس‌جمهور و رئیس پارلمان داشت.
نشست میقاتی با عون و نبیه‌ بری/ تأکید بر وحدت لبنانی‌ها برای حفظ استقلال
به گزارش بیان ما؛  «نجیب میقاتی» نخست وزیر لبنان بعد از دیدار با «میشل عون» رئیس‌جمهوری این کشور و «نبیه بری» رئیس پارلمان اعلام کرد: اگر وحدت لبنانی‌ها نبود استقلال در این کشور به دست نمی‌آمد و اکنون اگر متحد و یکپارچه نباشیم نمی‌توانیم این استقلال را حفظ کنیم.
وی همچنین بعد از این نشست سه‌جانبه اعلام کرد: گفتگوها در جلسه امروز جدی بود و ان‌شاءالله به خیر منجر می‌شود.
نجیب میقاتی به‌مناسبت روز استقلال لبنان نیز گفت: استقلال صرفاً یک سالروز نیست که آن را جشن بگیریم بلکه فعالیت مداومی برای تحقق آرمان‌ها و خواسته‌های لبنانی‌هاست. امیدواریم طی روزهای آتی ملت ما با همکاری صادقانه همگان به آنچه می‌خواهند برسند در آن صورت استقلال معنای فراگیر خود را خواهد داشت.
نبیه بری، نیز به‌مناسبت هفتاد و هشتمین سالگرد استقلال لبنان گفت: هفتادوهشت سال از استقلال لبنان می‌گذرد و امروز بیش از هر زمان دیگری نیاز به بزرگداشت استقلال دارد، نه به‌عنوان خاطره یا خاطره یک روز تاریخی، بلکه باید استقلال را نقطه‌ای دانست که شاخصه آن به‌عهده گرفتن مسئولیت ملی، استقلال حقیقی و رهایی از قیمومیت دیگران بود و در مراحل بعد این ویژگی‌ها با مقاومت در برابر اشغالگران اسرائیلی تکمیل شد.

روز استقلال لبنان روز عید ملی لبنان است که در پایان قیمومیت فرانسه بر این کشور، پس از 23 سال حکومت بر آن، در تاریخ 22 نوامبر سال 1943 تعیین شد و تا امروز جشن گرفته می‌شود.
میشل عون در سخنانی به این مناسبت گفت: استقلال کشور در گروی تصمیم آزادانه و حمایت از منافع ملی کنار محافظت از روابط مطلوب با همه کشورهاست. لبنانیها برای رسیدن به استقلال بهای زیادی دادند و این وظیفه همه ماست که به آن پایبند باشیم. ما در حالی در هفتاد و هشتمین سالگرد عید استقلال قرار داریم که لبنان همچنان درگیر بحران‌های متعدد است؛ اما این بحران‌ها نمی‌تواند ما را از رسیدن به اهدافمان بازدارد.
  short_url/vdcd9j0j.yt0ns6a22y.html
bayanema.ir/vdcd9j0j.yt0ns6a22y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین