کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

حملات هوایی عربستان به تأسیسات حیاتی در مناطق آزادشده مأرب یمن + تصاویر

1 آذر 1400 ساعت 17:33

منابع یمنی گزارش دادند که ائتلاف عربستان سعودی با هدف قراردادن تأسیسات حیاتی و منازل مسکونی در مناطق آزادشده استان مأرب، از اهالی این منطقه انتقام می‌گیرد.


به گزارش بیان ما؛  ائتلاف عربستان سعودی طی 24 ساعت گذشته در اقدامی غیرانسانی تعدادی از تأسیسات حیاتی در مناطق تازه‌آزادشده در استان مأرب یمن را هدف حملات هوایی خود قرار داد.
منابع یمنی امروز دوشنبه گزارش دادند که جنگنده‌های ائتلاف سعودی تأسیسات تأمین آب شرب شهرستان «الجوبه» را دیروز هدف قرار داده‌اند که بر اثر آن خسارت جدی به این تأسیسات وارد شده است.
عبدالله السقاف، خبرنگار میدانی شبکه المسیره یمن نوشت که این تأسیسات آب مصرفی نزدیک به پنج هزار نفر را در مناطق «واسط»، «المسیل»، «السوم»، «المتنه»، «الجدیده» (مرکز شهرستان) و «الاسیود» تأمین می‌کرد.
کشور یمن , مأرب , عربستان سعودی , کشور یمن , مأرب , عربستان سعودی , کشور یمن , مأرب , عربستان سعودی ,
شهرستان الجوبه به‌مرکزیت الجدیده از جمله هشت شهرستانی است که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن اخیراً در استان‌‌های مأرب، شبوه و البیضاء آزاد کرده‌‌اند.
خبرنگار المسیره گفت که ائتلاف سعودی این حمله را با هدف مجازات جمعی شهروندان انجام می‌دهد تا مشکلات و سختی‌های آن با هدف قراردادن تأسیسات عام‌المنفعه و شخصی بیشتر شود.
جنگنده‌های ائتلاف سعودی در همین شهرستان یک مسجدی را هدف حمله قرار دادند و خسارت‌هایی به این مسجد وارد شده است.
بر اساس گزارش رسانه‌های یمنی، خانه و املاک شخصی شهروندان یمنی در شهرستان تازه‌آزادشده الجوبه یکی دیگر از اهداف حملات هوایی ائتلاف سعودی است.
کشور یمن , مأرب , عربستان سعودی ,
نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن دیروز در ادامه پیشروی‌ها خود در اطراف رشته‌کوه البلق خود را به نزدیکی تنگه و گذرگاه «الفلج» رساندند و با این تنگه کمتر از هفت کیلومتر فاصله دارند.
کشور یمن , مأرب , عربستان سعودی ,
برخی از شیوخ قبایل مناطق تازه‌آزادشده اخیراً برای اجتناب از درگیری و جنگ با نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مصالحه کرده و مناطق خود را تحت کنترل آنها قرار داده‌اند و همین مسئله باعث خشم سعودی‌ها و دولت مستعفی شده است.
 


کد مطلب: 89837

آدرس مطلب :
https://www.bayanema.ir/news/89837/حملات-هوایی-عربستان-تأسیسات-حیاتی-مناطق-آزادشده-مأرب-یمن-تصاویر

بيان ما
  https://www.bayanema.ir