تاریخ انتشار : ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۷
جالب است ۰
عضو شورای عالی سیاسی یمن گفت که آمریکا پشت همه اتفاقات و جنگ یمن بوده و آمریکا دشمن یمنی‌ها و شریک عربستان سعودی در حمله به یمن است.
الحوثی: هرگلوله و موشکی که به سمت یمن شلیک می‌شود، ساخت آمریکاست
به گزارش بیان ما ؛ «محمد علی الحوثی»، عضو شورای عالی سیاسی یمن گفت که هر گلوله‌ و خمپاره‌ و موشک و بمبی که علیه مردم یمن استفاده می‌شود، ساخت آمریکاست و این کشور «شیطان» بوده و برای همیشه دشمن مردم یمن خواهد بود.
حوثی که عصر امروز دوشنبه در راهپیمایی ضد آمریکایی مردمی یمن سخنرانی می‌کرد، اظهار داشت که «آمریکا دشمن ما و دشمن فلسطینی‌هاست. این آمریکا بود که به کشور ما حمله کرد.»
وی با بیان اینکه سرنوشت متجاوزان به یمن در زباله‌دان تاریخ خواهد بود، تأکید کرد که «آمریکا اساس حمله به یمن و شریک اول متجاوزان در حمله به کشور ما است.»
محمد علی الحوثی ادامه داد: «این آمریکاست که محاصره یمن را به دست گرفته و پول ملی یمن را هدف قرار داده و مدخله می‌کند و در مسیر صلح در یمن سنگ‌اندازی می‌کند و برای ما دشمن باقی خواهد ماند.»
جنگ عربستان سعودی علیه یمن تا چهار ماه دیگر وارد هفتیمن سال خود می‌شود و هزاران کشته و زخمی برجای گذاشته و باعث ویرانی زیرساخت‌های این کشور شده است؛ آمریکا و غرب در این جنگ از ریاض حمایت تسلیحاتی و اطلاعاتی کرده‌اند.
استان‌های تحت کنترل دولت نجات ملی یمن (صنعاء) امروز دوشنبه بر اساس فراخوان قبلی دست به راهپیمایی ضد آمریکایی زده و اقدامات واشنگتن در حمایت از ائتلاف متجاوز به یمن را محکوم و تقبیح کردند.

کشور یمن , کشور آمریکا , کشور یمن , کشور آمریکا , کشور یمن , کشور آمریکا ,
  short_url/vdci3vav.t1a3w2bcct.html
bayanema.ir/vdci3vav.t1a3w2bcct.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین