تاریخ انتشار : ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۵
جالب است ۰
مسئول مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ فوتبال درباره تعداد سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا توضیحاتی را بیان کرد.
سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا ۲+۲ است
به گزارش بیان ما ؛ سهیل مهدی، مسئول صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ فوتبال گفت: سهمیه آسیایی ما سال قبل هم ۲+۲ بود که وقتی ۲ نماینده غرب آسیا نتوانستند شرایط حضور در لیگ قهرمانان را پیدا کنند، این سهمیه‌ها بین کشور‌ها از بالاترین سهمیه تقسیم شد که عربستان و قطر بالاترین سهمیه را داشتند و به آن‌ها سهمیه‌ای تعلق نگرفت و سهمیه ایران ۳+۱ شد. در حال حاضر با نتایجی که باشگاه‌های ما در آسیا گرفته اند، سهمیه کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا ۲+۲ است. این سیدبندی بر فرض آن است که مجوز‌های حرفه‌ای صادر شده اند و مشروط به همین صورت باقی بمانند؛ اما اگر مجوز‌های حرفه‌ای باشگاه‌ها تغییر کنند، سیدبندی برخی باشگاه‌ها نیز در لیگ قهرمانان آسیا تغییر خواهد کرد.
مهدی گفت: سه باشگاه فولاد خوزستان، سپاهان اصفهان و گل‌گهر سیرجان به صورت مستقیم و در اولین مرحله مجوز حرفه‌ای را دریافت کردند و تیم‌های استقلال و پرسپولیس از کمیته بدوی درخواست بررسی مجدد را داشته اند که کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای را برای این ۲ باشگاه بعد از بررسی‌های مجدد به صورت مشروط صادر کرد و این رای به AFC هم ارسال شد.
او افزود: کنفدراسیون فوتبال آسیا هم سه ماه به این ۲ باشگاه فرصت داده است تا نواقص مدارک خود را رفع کنند و کمیته بررسی در AFC بعد از این سه ماه و با رفع نواقص، حضور این ۲ باشگاه را در آسیا تایید خواهد کرد.
مهدی گفت: بخشی از آیتم‌ها مربوط به زیرساخت‌های مالی و مدارک مالی و مالکیتی ۲ باشگاه است؛ اما ریز جزئیات را به دلیل محرمانه بودن و حفظ حریم ۲ باشگاه اعلام نمی‌کنم. بحث‌های اصلی مربوط به مالکیت و مالی بوده اند و چند مدرک هم جنبه تکمیلی دارند.  
مسئول صدور مجوز حرفه‌ای گفت: در لیست منتشر شده، می‌بینیم خیلی از کشور‌ها این مشکل را دارند. حتی ژاپن که یک کشور پیشرو در استانداردسازی باشگاه‌ها است، چنین مشکلی دارد. البته ژاپن صدور مجوز حرفه‌ای را برای لیگ‌های پایین‌تر خود هم قرار داده است. با این حال چهار باشگاه ژاپنی به طور مستقیم مجوز حرفه‌ای گرفته‌اند، یک باشگاه آن‌ها مردود شده است و ۵۰ باشگاه دیگر ژاپن در حالت تعلیق و بررسی مدارک قرار دارند. تمام کشور‌های آسیا با چنین مشکلاتی روبه‌رو هستند و تصمیم نهایی را AFC می‌گیرد. short_url/vdcivvav.t1a3q2bcct.html
bayanema.ir/vdcivvav.t1a3q2bcct.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین