تاریخ انتشار : ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۵
جالب است ۰
به‌تازگی جابجایی‌های در یکی از پایگاه‌های هوایی ارتش چین رخ داده و تعدادی جنگنده چندو جِی-۷ جای خود را به مدل‌های برتر جِی-۱۰سی داده‌اند.
اژدهای نیرومند چینی به مصاف اف-۱۶ می‌رود
به گزارش بیان ما؛ در میان کشمکش‌های اخیر تایوان و ادعای این موضوع که جنگنده‌های اف-۱۶ می‌توانند رادارگریزهای جِی-۲۰ را هدف قرار دهند، ارتش چین، جنگنده‌های چندو جِی-۱۰سی (J-۱۰C) را برای مصاف احتمالی با اف-۱۶ تایوانی‌ها مهیا کرده است.
در این میان گزارش شده است که ۹ فروند جنگنده جِی-۷ای پایگاه هوایی خود را در استان گوانگ‌دونگ در شرق جنوب چین را ترک کرده‌اند و هواپیماهای جِی-۱۰سی جای آنها را گرفته‌اند.
نیروی هوایی ارتش چین معتقد است که برای رویارویی با جنگنده‌های اف-۱۶وی (F-۱۶V) ارتش تایوان همین جِی-۱۰سی کافی خواهد بود. هواپیماهایی که از نظر ظاهری هم شباهت بسیاری به اف-۱۶ دارند.
 
جِی-۱۰سی که به اژدهای نیرومند مشهور شده، نسخه ارتقاء یافته جی-۱۰بی بوده که مجهز به رادار کنترل آتش بومی، آرایه اسکن الکترونیکی فعال (AESA) و مجهز به جستجوگر مادون قرمز تصویربرداری پی‌ال-۱۰ و موشک دور برد جدید PL-۱۵ هوا به هوا است.
این نسخه از جنگنده‌های جِی-۱۰ از آوریل سال ۲۰۱۸ به خدمت نیروی هوایی ارتش چین درآمده است. طول این جنگنده چینی ۱۶.۹ متر و فصله دو سر بال آن ۹.۷ متر است.
 
در حالی که حداکثر سرعت این جنگنده به ۲۳۲۷ کیلومتر در ساعت می‌رسد، حداکثر سرعت اف-۱۶وی نیز ۲۱۷۵ کیلومتر در ساعت است.
  short_url/vdcezv8v.jh8ooi9bbj.html
bayanema.ir/vdcezv8v.jh8ooi9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین