کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

انتقاد وزارت خارجه یمن از هیاهوی مسئولان آمریکایی علیه صنعاء

2 آذر 1400 ساعت 14:12

وزارت امور خارجه دولت نجات ملی یمن تاکید کرد هیاهوی آمریکا علیه صنعاء تلاشی برای گمراه کردن افکار عمومی است.


به گزارش بیان ما ؛ وزارت امور خارجه دولت نجات ملی یمن امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد که مواضع و سخنان مقامات آمریکایی علیه یمن دچار دوگانگی است.
این وزارتخانه در بیانیه‌ای تاکید کرد: هیاهوی ساختگی آمریکا و ادعای دروغین درباره تلاش برای تحقق صلح در یمن چیزی جز تلاش بیهوده برای گمراه کردن افکار عمومی آمریکا و دیگر کشور‌ها و سرپوش گذاشتن بر جنایات و تروریسم روشمند آمریکا در یمن نیست.
در ادامه این بیانیه آمده است: اظهارات و مواضع برخی از مسئولان دولت آمریکا دوگانگی دارد چرا که در ظاهر تلاش برای توقف جنگ در یمن و پایان دادن به رنج و بدبختی یمنی هاست.
وزارت خارجه با اشاره به جنایاتی که آمریکا با جنگ اقتصادی، سیاست گرسنه نگه داشتن، محاصره ورودی‌ها و پراکندن عناصر تروریسم و رادیکال در خاک یمن مرتکب می‌شود، تناقض آشکار بین ادعا‌های دولت آمریکا و دعوت دروغین آن به برقراری صلح در یمن از یکسو و از سوی دیگر اقدامات و مواضع و اظهارات اخیر این دولت در حمایت از تداوم تجاوز نظامی و تحریم‌های مرگبار علیه ملت یمن را محکوم کرد.
این وزارتخانه از واشنگتن خواست در مواضع خود درباره ملت یمن بازنگری کند و سیاست‌های خود را به گونه‌ای تغییر دهد که با اصول و مسئولیت پذیری انسان دوستانه، اخلاقی و قانونی همخوانی داشته باشد و به هدف متعالی برای تقویت امنیت و صلح بین المللی، با درک نیاز‌های اساسی جهت حمایت از تلاش صادقانه صنعا در راستای برقراری صلح واقعی، فراگیر و دائمی برای یمنی ها، منطقه و جهان پایبند باشد.
وزارت امور خارجه یمن از جامعه بین الملل خواست این حقیقت که صنعا طرف تاثیر گذار و جدی بوده و هست که دست صلح دراز کرده و پیشنهاد‌ها و دیدگاه‌هایی در حمایت از صلح و تضمین برقراری ثبات، امنیت و تقویت پشتوانه‌های آن در منطقه ارائه کرده است، بپذیرند.


کد مطلب: 89918

آدرس مطلب :
https://www.bayanema.ir/news/89918/انتقاد-وزارت-خارجه-یمن-هیاهوی-مسئولان-آمریکایی-علیه-صنعاء

بيان ما
  https://www.bayanema.ir