تاریخ انتشار : ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۴
جالب است ۰
فرمانده کل سپاه گفت: وقتی می‌خواهیم لبنان را از فشار اقتصادی درآوریم دشمن نمی‌تواند کشتی‌های ما را بزند، این ایران است که آمریکا را مدیریت می‌کند.
ایران است که آمریکا را مدیریت می‌کند
به گزارش بیان ما ؛ سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران امروز (سه‌شنبه) همزمان با سالروز تأسیس بسیج دانشجویی و طلاب به فرمان حضرت امام خمینی (ره) در نشستی جمعی با دانشجویان و فرماندهان بسیج دانشجویی کشور در اردوگاه فرهنگی تربیتی ثامن الائمه (ع) گفت: بسیج و ظهور آن یک نشانه از اعجاز ذهنی رهبر کبیر و بزرگ انقلاب اسلامی است. ایشان با ژرف اندیشی و نگاهی ملکوتی آنچنان که به ابراهیم خداوند قدرت دیدن ملکوت (حقیقت خلقت آسمان و زمین) بخشید توانست به یک شاهکار بزرگ یعنی طلوع یک خورشید در سپهر انقلاب اسلامی یعنی بسیج مستضعفین دست بزند.
وی افزود: بعد‌ها که زمان گذشت و حجم فاصله‌ها روشن و شکوه ما در سر قله‌های انقلاب اسلامی مشخص شد، فهمیدیم این خلاقیت و ذکاوت ذهنی چطور نهادی را روی زمین ایجاد کرد که فرمول گذر انقلاب از سختی‌ها بوده است، بسیج تشکلی است که تفکر، روحیه انقلاب و اندیشه انقلابی، دینی و اسلامی و شاکله این نظام را در خود متبلور می‌سازد، تشکلی بدون بعد، نامتناهی و بی کرانه با خاصیت نهایت ناپذیری هندسه فکری انقلاب در عرض و طول سیال این حقیقت عظیم می‌درخشد.
سرلشکر سلامی بیان کرد: بسیج بی مرز و حصار است، در افقی پهناور حرکت می‌کند و مانند خورشید برای همه اهل زمین گرما بخش است و برای همه نور داشته و این چنین تشکلی در هیچ نقطه‌ای از عالم وجود ندارد. شاید تکرار ناپذیر باشد و به دلیل موقعیت خاص انقلاب ما فقط متعلق به این حالت از تفکر و اندیشه است. میدان رشد بسیج سرزمین انقلاب است، در این سرزمین است که این درخت رشد می‌کند و این یک واقعیت مسلم است که در این ۴۳ سال انقلاب این توفیق را داشته‌ایم تا نظاره‌گر تمام حوادث تلخ و شیرین و همه فراز و نشیب‌های سال‌های پر حماسه و حادثه بوده و آن را در میدان از نزدیک دیده باشیم.
وی ادامه داد: ما از تاریخی تاریک بیرون آمدیم، از تاریخی که سلطه استعمار بر این سرزمین انجماد اندیشه ایجاد کرده بود و در تیرگی جهل و ظلمت جهالت مدرن زندگی می‌کردند، به خصوص در دهه‌های آخر منتهی به انقلاب که اندیشه غرب به تدریج در حال تبدیل شدن به یک مدل در کشور ما می‌شد و هویت ملی، اسلامی و دینی این ملت را غارت می‌کرد و اجازه تفکر پیرامون تفکر خود را نمی‌داد، ساختن سرنوشت در یک جامعه هنگامی اتفاق می‌افتد که رهبران یک جامعه منشأ تولید تفکر برای اداره آن باشند یعنی جایی که تفکر استراتژیک یا راهبردی وجود داشته باشند ملت بر سرنوشت خود حاکم است.
فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه در حاکمیت طاغوت ملت نهایت سطح اندیشه‌اش عملیات بود، ادامه داد: در مدیریت سه سطح تاکتیکی، عملیاتی و استراتژیک می‌بینید، سطح تاکتیکی بسیار سطحی است و سطح استراتژیک اساسی‌ترین سطح است و مسیر رسیدن اهداف را با استفاده از ظرفیت‌های موجود ممکن می‌سازد و سطح میانه عملیاتی است این سه سطح در تمام دنیا وجود دارد.
وی افزود: شما با فضای استدلال سر و کار دارید و اندیشه می‌ورزید پس این موضوعات برای شما مهم است، ایران فاقد سطح اندیشه‌ورزی استراتژیک بود و جداسازی میان جسم و ذهن را ایجاد می‌کرد تا با استفاده از ذهن منفصل در دور دست تفکرات جامعه را در دست بگیرد؛ این دقیقا در دوران پیش از انقلاب واقعیت داشت و ذهن ایرانی به ذهن ایرانی متصل نبود. ایرانیان کارگذار چیزی بودند که غربی‌ها آن را بوجود آورده بودند و ما جزوی از نقشه سیاست گذاری غرب در جغرافیایی منفصل بودیم یعنی استقلال سیاسی نداشتیم، استقلال سیاسی یعنی یک کشور بتواند برای خود خط مشی تبیین کند نه اینکه کشوری دیگر برای او این مسیر را بسازد، اگر کشوری تحت تاثیر کشوری دیگر خط مشی خود را مشخص کند.
  short_url/vdcc0oq4.2bqo18laa2.html
bayanema.ir/vdcc0oq4.2bqo18laa2.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین