تاریخ انتشار : ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۷
جالب است ۰
سازمان بهداشت جهانی پیش بینی کرد که تا ماه مارس سال آینده ۷۰۰ هزار نفر دیگر در اروپا در اثر ابتلا به کرونا جان دهند و بخش‌های مراقبت‌های ویژه در بسیاری کشورهای این منطقه به شدت شلوغ شوند
هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره موج مرگ کرونایی در اروپا در زمستان
به گزارش بیان ما،سازمان بهداشت جهانی با توجه به شرایط حاد کرونایی در اروپا پیش بینی کرده که تا ماه مارس سال 2022 حدود 700 هزار نفر دیگر دراین منطقه در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست بدهند.
بر اساس پیش بینی سازمان بهداشت جهانی مجموع مرگ های گزارش شده در اثر ابتلا به کرونا تا بهار سال آینده در اروپا از مرز 2.2 میلیون نفر عبور خواهد کرد.

تا به حال در اروپا حدود 1.5 میلیون نفر در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.
بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی میانگین مرگ های روزانه در اروپا از پایان سپتامبر از 2100 نفر به 4200 نفر افزایش پیدا کرده است.
علاوه بر این سازمان بهداشت جهانی پیش بینی کرده که تا ماه مارس بخش های مراقبت های ویژه در 49 کشور از 53 کشوراروپایی شدیدا شلوع شوند.
دلیل این پیش بینی ها شیوع انواع جدید ویروس، میزان ناکافی واکسیناسیون و کاهش اقدامات ضد کرونایی عنوان شده است.
سازمان بهداشت جهانی 53 کشور را در منطقه اروپایی به حساب می آورد که در کنار کشورهای عضو اتحادیه اروپا کشورهای روسیه، اوکراین وترکیه هم در این لیست قرار می گیرند.
تا به حال 53.5 درصد مردم این منطقه کاملا علیه کرونا واکسینه شده اند که البته اختلافاتی بین کشورها از نظر میزان واکسیناسیون وجود دارد . short_url/vdcgty97.ak9yu4prra.html
bayanema.ir/vdcgty97.ak9yu4prra.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین