تاریخ انتشار : ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۲
جالب است ۰
با تاثیر دادن نرخ تورم در درآمد ورزشکاران متوجه می‌شویم که تنها ۱۲ ورزشکار میلیاردر وجود دارند که گلف بازان و بسکتبالیست‌ها در آن حضور پررنگی دارند.
پردرآمدترین ورزشکاران تاریخ چه کسانی هستند؟
به گزارش بیان ما ؛ احتمالا پاسخ شما به سوال «پردرآمدترین ورزشکار تاریخ کیست؟» یکی از دو گزینه کریس رونالدو یا لئو مسی است؛ دو فوتبالیستی که بیش از یک دهه است در سطح اول فوتبال دنیا با هم رقابت می‌کنند و از پر دوام‌ترین دوران‌های اوج ورزشی را در کارنامه دارند. اما این طور نیست!
پردرآمدترین ورزشکار تاریخ چهره‌ای نام آشنا و اسطوره‌ای است، اما رونالدو، مسی یا حتی فوتبالیست نیست. پردرآمدترین ورزشکار تاریخ کسی نیست جز مایکل جردن، کسی که نماد بسکتبال در ذهن بسیاری از هوداران این ورزش در جهان است. جردن ۱۹۸ سانتی به باور بسیاری بهترین بازیکن بسکتبال تمام تاریخ است.
اما دلیل چنین قضاوتی چیست؟ مایکل جردن با لیستی بلند بالا از بهترین بسکتبالیست‌های هم دوره و با این وجود با فاصله از تمام آن‌ها بهتر بود و البته محبوبیت بیشتری نیز داشت. او در کنار پله و محمدعلی نماد رشته‌های ورزشی خود بودند و محبوبیتی وصف ناپذیر، حیرت انگیز و موج ساز داشتند.
کافی است بدانید که جردن با چهره‌هایی، چون مجیک جانسون، شکیل اونیل و کوبی برایانت هم دوره بود و باز هم از تمام آن‌ها بهتر بود. توانایی پرش او مزین با اسلم دانک‌های نمایشی از روی خط پرتاب آزاد در مسابقات اسلم دان برای او القاب "Air Jordan" و "His Airness" را به ارمغان آورد، آن هم در حالی که جردن هم زمان یکی از بهترین بازیکنان تدافعی بسکتبال بود.
با این تفاسیر چندان عجیب نیست که چنین چهره‌ای در صدر لیست پردرآمدترین ورزشکاران تاریخ باشد. جردن امروز سهامدار اصلی و رییس باشگاه شارلوت هورنتز است و به طور همزمان سالانه پنج درصد از درآمد برند Air Jordan نایکی را نیز دریافت می‌کند؛ درآمدی که یکی از عوامل درآمد ۲.۶۲ میلیارد دلار او است.
به نوشته اسپورتیکو با تاثیر دادن نرخ تورم در درآمد ورزشکاران متوجه می‌شویم که تنها ۱۲ ورزشکارا میلیاردر وجود دارند که جردن در صدر آن‌ها قرار دارد.
بعد از جردن نوبت تایگر وودز است، مردی که بسیاری گلف را با چهره خونسر و بازی مسلط او می‌شناسند. وودز هم مثل جردن از حمایت نایکی بهره می‌برد و پر سودترین قرارداد‌های خود را با این برند محبوب بسته است.
نایکی چنان به وودز وفادار بوده که حتی پس از رسوایی اخلاقی این ورزشکار باز هم به با او قرارداد امضا کرد و حالا نیز با وجود این که چوب گلف تولید نمی‌کند به تامین لباس و تجهیزات وودز ادامه می‌دهد. وودز از مشهورترین گلفبازان تاریخ است و از کسانی شناخته می‌شود که راه را برای ورود رنگین پوستان و دیگر اقلیت‌ها به گلف باز کرد. میزان درآمد او چیز نزدیک به ۲.۱ میلیارد دلار است.
نکته قابل توجه این است که رتبه سوم و چهارم لیست هم در اختیار دو گلف باز است. آرنولد پالمر با ۱.۵ میلیارد دلار و جک نیکلاوس با ۱.۳۸ میلیارد دلار بعد رتبه سوم و چهارم را در اختیار دارند. هر دو نفر بخش عمده ثروت خود را مدیون حضور در رسانه‌ها و ساخت زمین گلف در نقاط مختلف دنیا هستند.
بعد از چهار ورزشکاری که در دو ورزش آمریکایی پسند فعال هستند نوبت فوتبال و فوتبالیست‌ها می‌رسد. کریس رونالدو نفر پنجم لیست ورزشکاران میلیاردر است. فوتبالیستی که رکورد گل‌های ملی را شکسته است، اولین کسی است که بیش از ۵۰۰ میلیون دنبال کننده در شبکه‌های مختلف اجتماعی دارد و البته به جز قرارداد‌های مختلف برند شخصی خود یعنی CR ۷ را هم راه انداخته برندی که از لباس تا هتل در هر زمینه‌ای فعال است. درآمد رونالدو به ۱.۲۴ میلیارد دلار می‌رسد.
رتبه بعدی با ۱.۲ میلیارد دلار در اختیار فلوید می‌و بوکسور شناخته شده آمریکایی است. بعد از او نیز یک بسکتبالیست دیگر یعنی لبرون جیمز در لیست حضور دارد. جیمز درآمدی بالغ بر ۱.۱۷ میلیارد دلار دارد. نفر بعد هم رقیب دیرینه رونالدو یعنی لئو مسی است که با ۱.۱۴ میلیارد دلار رتبه هشتم را به خود اختصاص داده است. مسی با آدیداس یک قرارداد مادم العمر دارد و دنبال توسعه برند شخصی خود نیز هستد. در ادامه این لیست نیز چهره‌هایی، چون راجر فدرر، دیوید بکام، کوبی برایانت، شکیل اونیل و نیمار حضور دارند. short_url/vdciuua3.t1auu2bcct.html
bayanema.ir/vdciuua3.t1auu2bcct.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین