تاریخ انتشار : ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۵
جالب است ۰
سخنگوی وزارت جنگ رژیم صهیونیستی از امضای یادداشت تفاهم نظامی با مغرب به منظور زمینه‌سازی برای فروش تجهیزات نظامی به این کشور خبر داد.
امضای یادداشت تفاهم نظامی مغرب و رژیم صهیونیستی
به گزارش بیان ما؛ «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی امرز چهارشنبه به رباط پایتخت مغرب سفر کرده است و این نخستین سفر وزیر جنگ این رژیم به مغرب است.

خبرگزاری رویترز به نقل از سخنگوی وزارت جنگ رژیم صهیونیستی گزارش داد که این رژیم و مغرب یادداشت تفاهم نظامی امضا کردند که زمینه‌سازی فروش تجهیزات نظامی و گسترش همکاری نظامی دوجانبه است.

قرار است گانتز با «عبداللطیف لودیی» وزیر مشاور و مسئول امور دفاع ملی و دیگر مسئولان مغرب دیدار کند.

به نوشته روزنامه «رأی الیوم»، یک منبع آگاه گفت که یادداشت تفاهم امضا شده بین مغرب و رژیم صهیونیستی شامل توافقات دفاعی مشخصی نیست بلکه دربردارنده چارچوب قانونی و سازماندهی شده برای عقد قرارداد‌هایی در آینده است.

دفتر گانتز نیز پیش از سفر او به مغرب اعلام کرد که این توافقنامه خطوط همکاری نظامی بین دو کشور را ترسیم می‌کند.

پیشتر نیز «یائیر لاپید» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به مغرب سفر کرده بود.

مغرب و رژیم صهیونیستی از سال ۱۹۹۳ به دنبال امضای توافقنامه اسلو بین این رژیم و سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف)، روابط دیپلماتیک برقرار کرده بودند، اما پس از آغاز انتفاضه دوم فلسطین معروف به انتفاضه الأقصی در سال ۲۰۰۰، مغرب روابطش با تل‌آویو را قطع کرد.

سال گذشته پس از عادی‌سازی روابط امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی، مغرب نیز به احیای روابط با تل‌آویو روی آورد. short_url/vdcdzz0n.yt0zk6a22y.html
bayanema.ir/vdcdzz0n.yt0zk6a22y.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین