تاریخ انتشار : ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۹
جالب است ۰
پادشاه عربستان در نشست گروه چشم انداز راهبردی روسیه و جهان اسلام خواستار عزم جامعه بین‌الملل برای مبارزه با تروریسم شد.
پادشاه عربستان خواستار عزم بین‌المللی برای مبارزه با تروریسم شد
به گزارش بیان ما ؛ «سلمان بن عبدالعزیر» پادشاه عربستان با ارسال پیامی به نشست گروه راهبردی چشم‌انداز روسیه و جهان اسلام که در جده برگزار می‌شود از جامعه بین‌المللی خواست مبارزه با تروریسم را جدی گرفته و در آن شرکت داشته باشند.
«خالد الفیصل» فرماندار «مکه مکرمه» در افتتاحیه این نشست پیام سلمان بن عبدالعزیز را خوانده و علاوه بر ادعای مبارزه عربستان با تروریسم اعلام کرد: ریاض تلاش زیادی برای ارتقای هماهنگی بین ادیان و تمدن‌های مختلف و تحکیم ارزش‌های انسانی انجام می‌دهد، اما موضوعاتی مانند گسترش بیماری‌های همه‌گیر و تغییرات آب و هوایی که امنیت همه کشور‌های جهان را تحت تأثیر قرار می‌دهند، این روز‌ها اهمیت زیادی پیدا کرده‌اند.
سلمان بن عبدالعزیز با اشاره به اینکه چالش‌های اخیر نشان داد که هیچ کشوری از سایر نقاط جهان جدا نیست، تاکید کرد این کشور به دنبال ایجاد هماهنگی بین ادیان مختلف و تحکیم ارزش‌های انسانی است.
پادشاه عربستان در حالی از کشور‌های جهان خواسته است با تروریسم مبارزه کنند و خود را از مبارزان اضلی این ایدئولوژی نشان داده است که برکسی پوشیده نیست عربستان سعودی از اصلی‌ترین کشور‌هایی است که از تفکر تکفیری و تروریسم حمایت کرده و آن را ترویج می‌دهد.
ریاض برای کنترل منطقه و ایجاد نفوذ در سراسر جهان از تفکر تکفیری و تروریسم حمایت‌های زیادی کرده است و حمایت از این نوع ایدئولوژی‌ها به گونه‌ای سیاست راهبردی این کشور حساب می‌شود و شاهد مثال آن استفاده از عناصر تروریستی سازمان‌های داعش و القاعده در جنگ یمن است. short_url/vdcgzz9y.ak9z74prra.html
bayanema.ir/vdcgzz9y.ak9z74prra.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین