تاریخ انتشار : ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۸
جالب است ۰
جدیدترین نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد تنها ۴۲ درصد از آمریکایی‌ها عملکرد بایدن در کسوت رئیس جمهور این کشور را تایید می‌کنند.
سقوط محبوبیت بایدن به پایین‌ترین میزان از زمان سکانداری کاخ سفید
به گزارش بیان ما؛  به نقل از هیل، جو بایدن، رییس جمهور آمریکا براساس داده آخرین نظرسنجی‌های انجام شده محبوبیت خود را به طور باورنکردنی از دست داده است؛ موضوعی که موجب نگرانی شدید دموکرات‌ها شده است.
جدیدترین نتیجه نظرسنجی‌ها در حالی منتشر می‌شود که دولت بایدن این روز‌ها برای پایین آوردن قیمت‌ها و کنترل تورم در آمریکا دست و پا می‌زند.
براساس نتایج این نظرسنجی، مهمترین مسئله برای مردم آمریکا تورم فعلی این کشور با ۳۹ درصد، دستمزد‌ها ۱۸ درصد، کمبود نیروی کار ۱۱ درصد و قیمت سوخت و بیکاری ۹ درصد بوده است.
۵۳ درصد از آمریکایی‌ها بایدن را در مدیریت اقتصادی موفق می‌دانند و تنها ۴۲ درصد از آن‌ها معتقدند جایگاه ریاست جمهوری مناسب اوست. در ماه آوریل محبوبیت بایدن در اداره امور اقتصادی و مالی ۲ درصد از نظرسنجی فعلی بالاتر بود که این نشان می‌دهد با گذشت زمان رییس جمهور آمریکا در حال از دست دادن قابل توجه محبوبیت خود است.
در نظرسنجی دانشگاه کوئینی پیاک که هفته گذشته انجام شد میزان محبوبیت بایدن به پایین‌ترین میزان خود یعنی ۳۶ درصد تنزل کرده بود.
اکثریت شرکت کنندگان در این نظرسنجی شخص جو بایدن و کنگره آمریکا را مقصر اصلی مشکلات زنجیره‌ای اقتصادی می‌دانند.
ادامه شیب نزولی محبوبیت جو بایدن در زمانی که دموکرات‌ها تلاش می‌کنند در انتخابات میان دوره مجلس ۲۰۲۲ قدرت را در دستان خود نگه دارند می‌تواند برای جایگاه هم حزبی‌های رییس جمهور آمریکا بسیار خطرناک باشد.
در گزارش‌های منتشر شده توسط وزارت کار آمریکا، تورم در این کشور در ۳۰ سال گذشته به بالاترین میزان خود رسیده و تنها در ۱۲ ماه اخیر بیش ۶.۲ درصد افزایش داشته است.
بایدن و هم حزبی‌های دموکراتش به دلیل افزایش بی سابقه قیمت مواد غذایی و سوخت به ویژه در ماه‌های پایانی سال موقعیت خود را به شدت تضعیف شده می‌بینند. جمهوری خواهان مدام دولت بایدن را به سوء مدیریت و عدم توانایی در کنترل تورم متهم می‌کنند.
دولت آمریکا در روز‌های اخیر اعلام کرد ۵۰ میلیون بشکه نفت خام خود را از ذخایر استراتژیک آزاد خواهد کرد. کارشناسان، اما می‌گویند مشخص نیست این میزان تا چه حد در کاهش قیمت فرآورده‌های سوختی موثر باشد.
  short_url/vdcaw6no.49nw615kk4.html
bayanema.ir/vdcaw6no.49nw615kk4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما