تاریخ انتشار : ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۳
جالب است ۰
خاندوزی گفت: گمرک به صورت ۱۰۰ درصدی به سامانه جامع تجارت متصل شده است، بخش زیادی از اطلاعات واردات و صادرات وارد سامانه شده و دسترسی به کانال گمرک و همچنین اطلاعات برخط خواهد شد.
اتصال ۱۰۰ درصدی گمرک به سامانه جامع تجارت
به گزارش بیان ما ؛ احسان خاندوزی وزیر اقتصاد در اخبار ۱۴ با بیان اینکه یکی از معضلات قاچاق کالا عدم اتصال دستگاه‌ها به سامانه تجارت بوده است، گفت: وزارت اقتصاد داده‌های مربوط به سامانه جامع تجارت را تهیه کرده که از این پس با اتصال به این سامانه محموله کالا و همچنین کالا‌هایی که باقی مانده در گمرک را شناسایی کند.

او ادامه داد: در ۶ شهریور ماه رئیس جمهور بر مسئله یکپارچه سازی تاکید کردند و دستور آن را ابلاغ کردند. عدم همکاری دستگاه‌ها مرتفع شده و از روز گذشته بخش اول و دوم دستور العمل اجرایی شده است.

سخنگوی اقتصادی دولت بیان کرد: گمرک به صورت ۱۰۰ درصدی به سامانه جامع تجارت متصل شده است، بخش زیادی از اطلاعات واردات و صادرات وارد سامانه شده و دسترسی به کانال گمرک و همچنین اطلاعات برخط خواهد شد. با اتصال به این سامانه تمامی فعالیت تولیدکنندگان تسهیل می‌شود و همچنین شناسایی موارد قاچاق به راحتی امکان پذیر می‌شود. short_url/vdcai6no.49nwm15kk4.html
bayanema.ir/vdcai6no.49nwm15kk4.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین