کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

مدیرعامل بنیاد برکت خبر داد؛

مهاجرت معکوس، نتیجه کارآفرینی و اشتغالزایی در روستا‌ها

4 آذر 1400 ساعت 16:46

ترکمانه گفت: حمایت از افراد کارآفرین و اعطای تسهیلات مناسب به آن‌ها موجب مهاجرت معکوس و رونق کسب و کار در روستا‌های کشور خواهد شد.


به گزارش بیان ما؛ محمد ترکمانه مدیدعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام عصر امروز چهارشنبه سوم آذر ماه سال جاری در حاشیه بازدید خبرنگاران و اصحاب رسانه از طرح‌های اقتصاد مقاومتی استان مازندران با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر روستائیان بخاطر مسائل اقتصادی اقدام به مهاجرت به حاشیه شهر‌ها کردند، اظهار کرد: حمایت از افراد کارآفرین و اعطای تسهیلات مناسب به آن‌ها موجب مهاجرت معکوس و رونق کسب و کار در روستا‌های کشور خواهد شد.

وی تصریح کرد: متاسفانه معضل حاشیه‌نشینی به عنوان یک آسیب اجتماعی باری بر دوش کشور شده است و باید با اقداماتی، چون توسعه اشتغالزایی از پیشرفت آن جلوگیری کنیم.

مدیرعامل بنیاد برکت خاطرنشان کرد: ایجاد شغل و جلوگیری از مهاجرت مردم از روستا‌ها به شهر‌های کشور از اولویت‌های بنیاد محسوب می‌شود و در حال حاضر در روستا‌های استان مازندران اقدامات و برنامه‌های خوبی در راستای ایجاد اشتغال و توسعه کارآفرینی انجام شده است و خوشبختانه به همین دلیل با مهاجرت معکوس در این استان مواجه هستیم.

ترکمانه یادآور شد: بسیاری از مشاغل با کمترین هزینه و تسهیلات راه‌اندازی شده و همین شغل‌ها امروزه به درآمدزایی خوبی رسیده‌اند و توسعه و تسهیل در امور کارآفرینی جزو اهداف و اولویت‌های بنیاد برکت است.

وی اضافه کرد: در راستای جلوگیری از مهاجرت به شهرها، در روستا‌های استان مازندران تا کنون بیش از ۴۰۰ گلخانه ایجاد شده است و موقعیت‌های شغلی مستقیم و غیر مستقیم خوبی برای افراد مختلف به وجود آمده است.

مدیر عامل بنیاد برکت همچنین خاطرنشان کرد:امروزه یکی از وظایف تسهیل گران شناسایی هر منطقه و کمک به راه‌اندازی مشاغل مورد نیاز آن توسط افراد کارآفرین است.

وی با بیان اینکه ۱۵۷ هزار شغل در کشور راه‌اندازی شده است، گفت: تا پایان سال آینده این رقم به  ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار شغل خواهد رسید.
ترکمانه در خصوص راه‌اندازی شبکه مجریان تسهیل‌گران در بنیاد برکت خاطرنشان کرد: این مجریان در کنار کسانی که می‌خواهند اقدام به راه‌اندازی کار کنند قرار خواهند گرفت و تا پایان استقرار این کار در کنار آن‌ها خواهند بود.

وی همچنین گفت: در حال حاضر بنیاد برکت در ۱۲ هزار روستای کشور حضور دارد و این تنها ۱۰ درصد کل روستا‌های کشور را شامل می‌شود و برنامه ما آن است که تعداد این روستا‌ها را به ۲۰ هزار روستا برساند و حضور در راستای اشتغال و کارآفرینی در شهر‌ها هم در حال حاضر شامل ۵۰۰ شهر مختلف کشور می‌شود.

مدیر عامل بنیاد برکت اضافه کرد: تمرکز و اولویت بنیاد سرمایه‌گذاری در بخش‌هایی است که مورد نیاز کشور است و از ابتدای سال تا کنون ۶۰ هزار طرح با پرداخت سه هزار میلیارد تومان راه‌اندازی شده است و این طرح‌ها تا پایان سال به ۱۰۰ هزار طرح می‌رسد.

ترکمانه یادآور شد: هم اکنون ۸۰۰ هزار مجری و تسهیل‌گر با بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام همکاری دارند و از طرف بنیاد برکت آموزش‌های مورد نیاز را دریافت می‌کنند.


کد مطلب: 90159

آدرس مطلب :
https://www.bayanema.ir/news/90159/مهاجرت-معکوس-نتیجه-کارآفرینی-اشتغالزایی-روستا-ها

بيان ما
  https://www.bayanema.ir