تاریخ انتشار : ۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۶
جالب است ۰
جانشین دبیرکل مجمع بیداری اسلامی با بیان اینکه آمریکا مفتضح تر از هر روز از جبهه مقاومت شکست می‌خورد، گفت: اسرئیل دیگر توان مقابله با فلسطین را ندارد.
آمریکا مفتضح تر از هر روز از جبهه مقاومت شکست می‌خورد/ اسرئیل دیگر توان مقابله با فلسطین را ندارد
به گزارش بیان ما؛ حسین اکبری در مراسم بزرگداشت شهید مصطفی بدرالدین که با حضور خانواده شهید و به‌همت جبهه شباب المقاومه و همکاری هیئت ثارالله زنجان ‌برگزار شد، اظهار داشت: پس از جنگ جهانی اول، غربی‌ها تمام کشورهای اسلامی را اشغال کردند و هیچ کشور مستقل اسلامی در کره زمین وجود نداشت. نتیجه آن اشغال فلسطین، تشکیل اسرائیل غاصب و سلطه انگلیسی‌ها بر جهان اسلام و تقسیم نقشه جهان اسلام به اراده انگلیس و فرانسه شد.
وی افزود: به نوعی نقشه را تقسیم کردند که اختلاف بین مسلمانان همواره وجود داشته باشد و هر وقت اراده کردند بین مسلمانان درگیری وجود داشته باشد. به عبارتی دیگر کشورهای غربی با این کارشان در صدد آن بودند که هروقت اراده می‌کنند بین مسلمانان اختلاف ایجاد کنند و به اصطلاح خودشان از خطر اسلام در امان بمانند و بتوانند بر جهان حکومت کنند.
جانشین دبیرکل مجمع بیداری اسلامی گفت: همینطور وقتی جنگ جهانی دوم رخ داد دو ابر قدرت جهانی، شوروی و آمریکا برای تصرف جهان در یک نقطه اشتراک داشتند و آن هم مخالفت با "دین" بود. هر دو دین‌ستیز بودند و مرگ ایدئولوژیک را جشن گرفتند و منکر وجود خداوند و دین شدند. معتقد بودند دیگر دین کارآمد نیست و جهان اسلام تحت سلطه ما قرار گرفته و مسلمانان دیگر توانایی مقابله با ما را ندارد.
وی تشریح کرد: پس از مدتی مسلمانان تلاش کردند حق خودشان را بگیرند و عزت خودشان را برگردانند ولی در پنج جنگ علیه رژیم صهیونیستی شکست خوردند. مسلمانان که جمعیت یک میلیارد و دویست میلیونی را شامل می‌شدند در مقابل یهودی‌های پراکنده و مهاجر به سرزمین‌های اشغالی شکست‌های سنگینی خوردند. این جنگ‌ها در سال های 1948، 1952، 1967، 1973 و نهایتاً 1982 (اشغال لبنان) رخ داد.
اکبری خاطرنشان کرد: اراده خداوند این بود که انقلاب اسلامی به پیروزی برسد؛ حضرت امام(ره) محکم و قوی ایستاد و ابتدای انقلاب شعار نه غربی و نه شرقی را مطرح کردند. وقتی این شعار از سوی امام(ره) مطرح شد این موضوع در جهان نقش بست که اسلام و دین قرار است میدان‌دار حکومت در جهان شوند در حالی که اکثر قدرت‌های دنیا مخالف دین‌داری بودند چرا که نصفشان در اشغال کمونیسم و نصف دیگرشان امپریالیسم بودند.

وی مطرح کرد: واقعیت این بود از انقلاب اسلامی هیچ کشوری حمایت نکرد و این انقلاب با اینکه نه تجهیزات و امکانات نظامی داشت و نه تجربه قبلی داشت ولی حضرت امام(ره) محکم و قوی مقابل ابر قدرت‌ها ایستاد و به جای اینکه آمریکا را با دید ابرقدرت نگاه کند، با دید جبهه باطل نگاه کرد.
جانشین دبیرکل مجمع بیداری اسلامی با بیان اینکه امام(ره) جبهه حق را با مولفه‌های حق و با اعتبار و ارزش‌های عاشورا تشکیل و احیا کرد، گفت: این ندا به جهان رسید که جبهه حق تشکیل شده و می‌تواند بشریت را نجات دهد. نمونه نخست این جبهه حق که پس از پیروزی انقلاب در جهان تشکیل شد جریان "حزب‌الله لبنان" بود. یه اندک جوانان حزب‌اللهی که تابع ولایت فقیه بودند و از هیچ‌گونه حمایتی از سوی دولت و ارتش لبنان برخوردار نبودند ولی به اراده خدا این جوانان، توانستند رژیم صهیونیستی را از کشورشان از سال 2000 خارج کنند.
وی اضافه کرد: قبل از سال 2000 صهیونیست‌ها یک سری اندیشه‌ها و اعتقاداتی داشتند و معتقد بودند که انسان‌های برگزیده‌ای هستند و مسلمانان باید در خدمت آنان باشد. ولی وقتی حزب‌الله، اسرائیل را شکست داد کل معادله تغییر کرد و هنوزم که هنوز است اسرائیل نتوانسته آن شکست را جبران کند.
اکبری عنوان کرد: در سال 2006 میلادی اسرائیل برای جبران شکست خود تصمیم گرفت جنگ 33 روزه‌ای را علیه حزب‌الله لبنان راه بندازد و با تمام امکانات و تجهیزات مالی، نظامی، اطلاعاتی و عملیاتی به حزب‌الله حمله کرد ولی بازهم شکست سنگینی خورد و علتشم این بود که ورق به طور کلی برگشته است و جبهه حق در حالی قوی شدن است.

وی تشریح کرد: حال سوال این است که چرا مسلمانان با جمعیت یک میلیارد و دویست میلیون نفر همواره از اسرائیل شکست می‌خوردند ولی حزب‌الله توانست مقابل آنان به پیروزی برسد؟ پاسخ این است که حزب‌الله در جبهه حق است و توانست این عزت اسلامی را احیا کند.
جانشین دبیرکل مجمع بیداری اسلامی عنوان کرد: خداوند همواره وعده داده است که جبهه حق پیروز است‌. اراده خداوند این بود که حزب‌الله که اندک جوانان مومنی هستند بتواند اقتدار و هیمنه پوشالی اسرائیل را بشکند تا یک درسی برای بشریت (مسلمان و غیر مسلمان) باشد. حزب‌الله به اعتبار قرآن، اندیشه و اعتقاد بسیجی، پیروی از ولایت فقیه و با شعار شهادت‌طلبانه توانست جبهه حق را تشکیل بدهد.
وی در ادامه دلیل شکست آن روزهای مسلمانان را رفتارهای "ناسیونالیستی" عنوان کرد و گفت: آن روزها مسلمانان دنبال یک سری مسائلی بودند که همین موضوع سبب شد که هیچ‌گاه در جبهه حق قرار نگیرند ولی حزب‌الله با مولفه‌های الهی توانست به خوبی در جبهه حق قرار بگیرد. همان اندیشه توسعه پیدا کرد و در یمن، عراق و سوریه به خوبی رشد کرد. آمریکا و مستکبرین به سوریه حمله کردند تا مقابل بیداری اسلامی را بگیرند و در واقع تصمیم آمریکا این بود که سوریه را از بین ببرد تا علاوه بر از بین بردن ارتباط ایران و حزب‌الله، یک حاشیه امنیتی برای اسرائیل ایجاد کند.
اکبری گفت: سوریه 85 درصد اشغال شد و غربی‌ها، سازمان ملل و تکفیری‌ها آمدند تا سوریه را ساقط کنند و تمام تحلیلگران سیاسی، نظامی، امنیتی و اقتصادی معتقد بودند که کار سوریه تمام است ولی امام مقاومت مقام معظم رهبری با تکیه بر اعتقاد و مولفه‌های جبهه حق و وعده‌های خدا در قرآن، دستور دادند که شما مقاومت کنید و قطعا پیروز می‌شوید.
وی گفت: حتی مردم ونزوئلا به این نتیجه دست پیدا کرده‌اند که اگر جلوی آمریکا ایستادگی کنند قطعاً پیروز می‌شوند‌. این‌ها همش نتیجه آن است که جبهه حق با انقلاب اسلامی ایران آغاز شد. هرکجا که جبهه حق مقابل جبهه باطل ایستاد پیروز شده است.
جانشین دبیرکل مجمع بیداری اسلامی  اعلام کرد: آمریکا مفتضح‌تر از هر روز مقابل جبهه حق شکست می‌خورد. یک زمانی ملت فلسطین منتظر آن بودند که ملت‌های عربی، غربی و همین طور سازمان ملل برای نجات آنان ترحم بکنند ولی امروز به برکت جبهه مقاومت، رفتار حزب‌الله و رهبری ولی فقیه، فلسطین دیگر نیازی به جهان اسلام ندارد و امروزه اسرائیل توان مقابله با فلسطین را ندارد.
وی گفت: وقتی اسرائیل در سال 1982 به لبنان حمله کرد با تمسخر اعلام کردند که ای کاش گروه موزیک خودمان را برای اشغال لبنان می‌فرستادیم ولی امروزه مشاهده می‌کنیم اسرائیل در مرزهای خود با لبنان دیوارهای بتنی احداث کرده و حتی به خاطر ترس از تونل زدن حزب‌الله برای نفوذ به سرزمین‌های اشغالی، دیوارها را تا هفت متر در عمق زمین برده است.
اکبری عنوان کرد: این موفقیت‌ها به برکت فرهنگ عاشورا و به تبعیت از ولی فقیه است. امروزه امنیت دنیا مدیون "مقاومت" است.
وی افزود: فرض کنید انقلاب اسلامی نبود و از سوی دیگر شوروی هم فروپاشیده بود؛ آمریکا به منطقه خلیج فارس به‌راحتی مسلط می‌شد و آن وقت تمام کشورهای دنیا به آمریکا بابت ذخایر نفتی نیاز داشتند؛ یا باید تحقیر را می‌پذیرفتند و یا اینکه باید با آمریکا جنگ اتمی را شروع می‌کردند و آن زمان بود که میلیون‌ها انسان به خاطر این جنگ‌ها از بین می‌رفت.
جانشین دبیرکل مجمع بیداری اسلامی گفت: پس امروزه متوجه می‌شویم که ارزش انقلاب اسلامی چقدر است؛ باید بگوییم تمام ملت‌های جهان مدیون انقلاب اسلامی هستند چرا که مقابل آمریکا ایستاد و اجازه نداد آمریکای جنایت‌کار به منابع استراتژیک دنیا مسلط شود.
وی تاکید کرد: فرض کنید جبهه مقاومت و سردارهای جبهه مقاومت همانند سردار سلیمانی وجود نداشتند؛ به جرات می‌توانم بگویم هیچ ارتش مدرنی توان مقابله با داعش را نداشت؛ بنابراین داعش می‌توانست به‌راحتی به حداقل 10 کشور اسلامی نفوذ کند و با این تفکر افراطی و تکفیری که داشتند سال‌های سال باید مسلمانان همدیگر را می‌کشتند و نقاط مختلف جهان هم به وسیله همین داعش ناامن می‌شد.
اکبری خارنشان کرد: پس نتیجه می‌گیریم که کل جهان مدیون انقلاب اسلامی است و جهان اسلام مدیون جبهه و شهدای مقاومت است. این مقاومت است که برای نجات بشریت راه‌حل ارائه می‌دهد و مقدمات ظهور را فراهم می‌کند.
  short_url/vdceow8o.jh87ni9bbj.html
bayanema.ir/vdceow8o.jh87ni9bbj.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین