تاریخ انتشار : ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۵
جالب است ۰
رییس صحه‌گذاری و تایید نوع محصول ایران خودرو گفت: توسعه گیربکس شش سرعته ایران خودرو، نمونه‌ای از دستاورد‌های اخیر این خودروساز در مسیر کاهش آلایندگی‌های زیست محیطی قلمداد می‌شود.
عرضه محصولات ایران خودرو با استاندارد یورو ۵ / گیربکس ۶ سرعته اقدامی برای کاهش آلایندگی
به گزارش بیان ما؛  رسول بنی‌عامریان، افزود: ایران‌خودرو علاوه بر دارا بودن دانش ارتقای استاندارد آلایندگی، دانش توسعه قوای محرکه را داراست، در حال حاضر تمامی محصولات سواری این خودروساز با استاندارد یورو پنج و با تایید سازمان حفاظت محیط زیست تولید و عرضه می‌شود.

بنی عامریان با بیان این‌که ارتقای گیربکس در کاهش آلودگی هوا تاثیر مستقیم دارد، افزود: هر چه تعداد دنده در گیربکس افزایش پیدا کند، این امکان فراهم خواهد شد تا در کنار رانندگی لذت‌بخش، شاهد کاهش آلایندگی باشیم. توسعه گیربکس شش سرعته ایران خودرو، نمونه‌ای از دستاورد‌های اخیر این خودروساز در همین مسیر قلمداد می‌شود.

وی تولید موتور‌های سه استوانه را از دیگر طرح‌های توسعه‌ای دانست و گفت: پروژه‌های تولید موتور زمان‌بر و پرهزینه است و ایران خودرو با سرمایه‌گذاری و استفاده از توان داخلی، تولید آخرین نسل این نوع موتور‌های درون سوز سه استوانه، با مصرف سوخت حدود پنج لیتر را در دست اقدام دارد.

بنی عامریان ادامه داد: موتور‌های سه استوانه با توجه به حجم کوچک از دو مزیت مهم قدرت و گشتاور بالا و مصرف سوخت کم برخوردار هستند، در کنار آن استفاده از خودرو‌های هیبریدی و برقی با هدف کاهش آلایندگی‌ها در نقشه راه توسعه‌ای ایران خودرو و کاهش آلایندگی و مصرف سوخت قرار دارد.

وی افزود: صنعت خودرو با برنامه‌های جامع میان و بلند مدت، نظیر حذف تکنولوژی‌های قدیمی‌تر، ارتقای قوای محرکه‌های موجود، توسعه قوای محرکه کاملا جدید و حرکت به سمت خودرو‌های برقی و هیبریدی برنامه‌های مناسبی در جهت افزایش کیفیت زندگی شهروندان در دست اجرا دارد.
 
short_url/vdcbsfb9.rhbgspiuur.html
bayanema.ir/vdcbsfb9.rhbgspiuur.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین