تاریخ انتشار : ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۵
جالب است ۰
رقابت‌های روز سوم از مسابقات آزاد قهرمانی تکواندوی بانوان جهان ۲۰۲۱ امروز در سالن "گرین هال" ریاض برگزار شد.
زهرا شیدایی مدال طلا را کسب کرد
به گزارش بیان ما؛  اولین دوره از مسابقات آزاد قهرمانی تکواندوی زنان جهان ۲۰۲۱ (۴G) با حضور ۱۷۰ تکواندوکار از ۳۱ کشور از روز پنجشنبه چهارم آذرماه در سالن "گرین هال" ریاض آغاز شد و امروز (شنبه ششم آذرماه) به پایان رسید.

وزن چهارم ۵۷- کیلوگرم /زهرا شیدایی

زهرا شیدایی، تکواندوکار وزن ۵۷- کشورمان در اولین دیدار خود در مرحله یک شانزدهم نهایی توانست "النا میرونیوک" از روسیه را با نتیجه ۱۲ بر ۹ شکست دهد و به مرحله بعد صعود کند.
در مرحله یک هشتم نهایی زهرا شیدایی به مصاف "نیکیتا گلاسنویچ" از کشور کرواسی رفت. این دیدار با نتیجه ۷ - ۷ مساوی شد، اما زهرا شیدایی در راند طلایی توانست حریف خود را شکست دهد و به مرحله یک چهارم نهایی مسابقات راه پیدا کند.
زهرا شیدایی در مرحله یک چهارم نهایی و با نتیجه ۱۲ بر ۳ توانست "النا کریویچنکو" از کشور روسیه را شکست دهد و به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کند. در دیدار نیمه نهایی شیدایی با نتیجه ۱۷ بر ۹ "آلیاه پاول" از کشور انگلیس را شکست داد و فینالیست شد.
رقابت‌های فینال امروز(شنبه ششم آذرماه) از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۲۰:۳۰ برگزار شدند.
زهرا شیدایی در دیدار فینال و پایانی این مسابقات به مصاف "مارگاریتا بلیزنیاکوا" از کشور روسیه رفت. این دیدار با نتیجه ۱۱ - ۱۱ مساوی شد، اما شیدایی در راند طلایی موفق شد حریف خود را شکست دهد و مدال طلای مسابقات تکواندوی بانوان جهان را کسب کند.
مسابقات آزاد قهرمانی تکواندوی زنان جهان ۲۰۲۱، ۴ G است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۴۰، ۲۴ و ۱۴.۴۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تعلق می‌گیرد.
تیم ملی تکواندوی بانوان کشورمان با ترکیب سعیده نصیری، غزل سلطانی، ناهید کیانی، زهرا شیدایی، کوثر اساسه، نرگس میرنوراللهی، ملیکا میرحسینی و زینب اسماعیلی در این دوره از رقابت‌ها حضور پیدا کرد که در نهایت موفق به کسب یک مدال طلا توسط زهرا شیدایی و ۲ مدال برنز توسط کوثر اساسه و ملیکا میرحسینی شد.
  short_url/vdcguw9y.ak9z74prra.html
bayanema.ir/vdcguw9y.ak9z74prra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین