تاریخ انتشار : ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۲
جالب است ۰
علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران عصر امروز با رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین دیدار کرد.
علی باقری با گروسی دیدار کرد +عکس
به گزارش بیان ما؛  علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رئیس هیأت مذاکره کننده ایرانی در مذاکرات ایران و گروه ۱+۴ که در وین حضور دارد، عصر امروز (پنجشنبه) با حضور در مقر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وی پایتخت اتریش با «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس دیدار و گفت‌وگو کرد.
 

 
این نخستین دیدار باقری با گروسی است.
دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل در وین در توئیتی اعلام کرد که مذاکرات باقری و گروسی درباره موضوعات دوجانبه در فضایی سازنده انجام شده و ایران قصد خود را برای همکاری نزدیک با این سازمان و تعامل فعال در مذاکرات وین اعلام کرده است.
 

 
علی باقری رئیس هیأت مذاکره‌ کننده ایرانی همچنین امروز (پنجشنبه) با «انریکه مورا» معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و روسای سه هیأت اروپایی در وین دیدار و گفت‌وگو کرد.
 

 
گروسی (سه‌شنبه) دوم آذر ماه با محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی و حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در تهران دیدار و گفت‌‌وگو کرد.
وزیر امور خارجه در نخستین دیدارش با گروسی بر اهمیت کار فنی، حرفه‌ای و بی‌طرفانه آژانس انرژی اتمی تأکید کرد و گفت ایران برای تعامل سازنده با آژانس در چارچوب موافقتنامه پادمان جدی است و نسبت به تقویت اعتماد متقابل و همکاری‌های ۲ طرف ابراز امیدواری کرد.
سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه روز دوشنبه هشتم آذر ماه  درباره سفر گروسی به تهران در نشست هفتگی با خبرنگاران گفت: سفر گروسی به تهران در چارچوب همکاری‌های  فنی ایران و آژانس انجام شد و گفت‌وگوهای خوبی در سطوح مختلف انجام شد و این گفت‌وگوها ناتمام ماند، به خاطر اینکه در برخی واژه‌ها و مفاهیم به توافق قطعی نرسیدیم ولی بندهای توافقی تقریبا نهایی شده و هیأت ایران طی روزهای آتی برای نهایی کردن متن با آژانس جلساتی را خواهد داشت و مراودات بین دو طرف در سطوح مختلف ادامه خواهد یافت.
رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بامداد امروز (پنجشنبه) در گفت‌وگویی با فرانس ۲۴ با رد ادعاهای اخیر صهیونیست‌ها، اعلام کرد که در حال حاضر غنی‌سازی اورانیوم با غنای ۹۰ درصد در ایران وجود ندارد.
  short_url/vdcdnj0n.yt0zj6a22y.html
bayanema.ir/vdcdnj0n.yt0zj6a22y.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین