تاریخ انتشار : ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۴
جالب است ۰
نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد بیش از 1.6 میلیون آمریکایی حس بویایی خود را در نتیجه عفونت کووید19 از دست داده‌اند و کارشناسان مطمئن نیستند که حس بوایی از دست رفته این افراد باز خواهد گشت.
از دست دادن حس بویایی 1.6 میلیون آمریکایی/عدم اطمینان از برگشت بویایی
به گزارش بیان ما؛ به نقل از دیلی‌میل،  نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد بیش از ۱.۶ میلیون آمریکایی حس بویایی خود را در نتیجه عفونت کووید۱۹ از دست داده‌اند و کارشناسان مطمئن نیستند که حس بوایی از دست رفته این افراد باز خواهد گشت.

محققان بر این باورند که بین ۱۷۰ هزار تا ۱.۶ میلیون هنوز حس بویایی ندارند و میانگین آن حدود ۷۰۰ هزار نفر است.

از دست دادن بویایی طولانی مدت به دنبال ابتلا به بیماری کووید، بخشی از پدیده‌ای است که به عنوان «کووید طولانی» توصیف می‌شود. افراد مبتلا به کووید طولانی، ماه‌ها پس از بهبودی عارضه‌های این ویروس را تجربه می‌کنند و کارشناسان دلیل دقیق آن را نمی‌دانند.

محققان دانشگاه واشنگتن سنت لوئیس دریافتند، صدها هزار نفر در نتیجه ابتلا به کووید۱۹ با اختلال عملکرد بویایی دست و پنجه نرم می‌کنند. از دست دادن حس بویایی می‌تواند از این جهت که افراد از برخی خطرات آگاه نمی‌شوند، خطرناک باشد.

مدت زمانی که افراد مبتلا به کووید می توانند اختلال بویایی داشته باشند و اینکه آیا این اختلال می تواند دائمی باشد یا خیر، هنوز مشخص نشده است.
کووید طولانی مدت می تواند به طرق مختلف بر روی یک فرد تأثیر بگذارد و کارشناسان دقیقاً مطمئن نیستند که چگونه یا چرا. یکی از متخصصان معتقد است که برخی از عوارض بیماری مربوط به سیستم عصبی می‌تواند ناشی از التهاب مغز باشد.

تیم تحقیقاتی این مطالعه نوشتند: «این داده‌ها نشان‌دهنده نگرانی سلامت عمومی در مورد اختلال بویایی و نیاز فوری به تحقیقاتی است که بر درمان این عارضه کووید ۱۹ تمرکز دارد.

محققان که یافته‌های خود را پنجشنبه در «JAMA Otolaryngology» منتشر کردند، از دو یافته مجزای دیگر مطالعات برای تخمین سطح اختلال بویایی در ایالات متحده استفاده کردند. short_url/vdchi6nw.23nvwdftt2.html
bayanema.ir/vdchi6nw.23nvwdftt2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین