تاریخ انتشار : ۲۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۹
جالب است ۰
سورنا ستاری گفت: امسال ده‌‌ها میلیون دز واکسن دام و طیور توسط بخش خصوصی وارد بازار شد و ایران در تولید واکسن آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و تب برفک به خودکفایی رسید.
ایران در تولید واکسن آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و تب برفک به خودکفایی رسید
به گزارش بیان ما؛  سورنا ستاری روز شنبه ۲۷ آذرماه در بازدید از خط تولید واکسن آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در ماهدشت کرج که به همراه وزیر جهاد کشاورزی انجام شد، گفت: ما از سه سال پیش بحث ورود شرکت‌ های دانش‌ بنیان در حوزه واکسن و داروهای دام، طیور و آبزیان را شروع کردیم.
ستاری افزود: در حوزه بیوتک انسانی وضعیت فوق‌العاده است و شرکت‌های بزرگی داریم که مشغول کار در این حوزه هستند به همین جهت این شرکت‌ها را هدایت کردیم تا در حوزه حیوانی هم مشغول فعالیت شوند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور خاطرنشان کرد: شرکت‌های فعال در این حوزه با مشکلات زیادی از جمله واردات بیش از اندازه و همچنین مخالفت با توسعه تکنولوژی که در جاهای مختلف می‌شود مواجه بودند. خوشبختانه امروز اثربخشی این شرکت‌ها را می‌بینیم به طوری که امسال ده‌ها میلیون دز واکسن دام و طیور توسط بخش خصوصی وارد بازار شد و خطوط زیادی هم آماده افتتاح است.
وزیر کشاورزی: دولت سیزدهم رقابتی با بخش خصوصی نخواهد داشت
همچنین سیدجواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی هم در این بازدید ضمن تشکر از معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بابت برنامه‌ریزی برای استفاده از توان نخبگان کشور در جهت تولید واکسن، گفت: در دولت سیزدهم رقابتی با بخش خصوصی نخواهیم داشت و دولت بزرگترین حامی بخش خصوص خواهد بود.
ساداتی‌نژاد افزود: ما در وزارت کشاورزی حامی شرکت‌ های دانش‌بنیان خواهیم بود تا در حوزه محصولات نوترکیب از جمله تهیه واکسن و مواردی از این دست فعالیت داشته باشند.
وی ادامه داد: در همین  راستا به سازمان دامپزشکی و موسسه رازی ماموریت دادم تا با بخش خصوصی همنشینی داشته باشند.
وزیر جهاد کشاورزی گفت: ما از بخش خصوصی در برابر واردات صیانت خواهیم کرد تا نیاز داخلی را تأمین کنند و پس از آن به صادرات بپردازند.
ساداتی نژاد متذکر شد: اکنون در تولید واکسن آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و تب برفکی در کشور به خودکفایی رسیدیم که این امر دستاوردی قابل توجه است.
  short_url/vdcgzq9y.ak9xn4prra.html
bayanema.ir/vdcgzq9y.ak9xn4prra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین