کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

عزیزی‌خادم: فدراسیون فوتبال هُلدینگ نفتی نیست که چیزی را پنهان کنیم

2 دی 1400 ساعت 15:57

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: فدراسیون فوتبال زوایای پنهانی ندارد، مگر هلدینگ نفتی است که چیزی را پنهان کنیم؟


به گزارش بیان ما؛  شهاب‌الدین عزیزی‌خادم، رئیس فدراسیون فوتبال پیرامون ارتباط این نهاد با هیأت‌های استانی اظهار داشت: فدراسیون جدا از مجمع و مجمع هم فدراسیون نیست؛ همه در هر بخشی که کار می‌کنیم، باید با عزت حرف بزنیم و با افتخار سرمان را بالا بگیریم. شما دوستان و همکاران روزهای مشقت من بودید که برای من فراموش نشدنی‌ست و همه ما برای کشورمان و فوتبال ایران سرباز هستیم. در مجمع آتی که اسفندماه برگزار خواهد شد، به طور مفصل درباره عملکرد فدراسیون فوتبال صحبت خواهیم کرد که نشان دهد که در چه مسیری قرار داریم.
وی در ادامه بیان داشت: فدراسیونی که خالی از منابع مالی بود، بدهی‌ها و مشکلات زیادی داشت را تحویل گرفتم؛ البته من از تمامی رؤسای قبلی تشکر می‌کنم و هر کسی به اندازه خود تلاش کرد و زحمت کشید و یک روزی هم ما این میز را ترک می‌کنیم. حفظ کرامت و اخلاق مهم است و هیچ کس دوست ندارد عملکرد منفی داشته باشد که بعدها موجبات تکدر خاطر ایجاد گردد.
عزیزی‌خادم درباره شرایط فدراسیون فوتبال عنوان داشت: امروز در تمام رده‌های مختلف باید بتوانیم منابع مالی ایجاد کنیم. زمانی که آمدم، یک چای خشک هم در فدراسیون نبود اما امروز تیم ملی فوتبال بانوان با پرواز اختصاصی اعزام می‌‎شود که تمام این افتخارات برای همه بوده. کار بی‌سابقه‌ای انجام شده؛ حرف زدن راحت است اما امروز نگاه عدالت به معنای واقعی در تمام استان‌ها ایجاد شده تا فردی از چرخه تیم ملی بیرون نماند. در حوزه VAR چه باید می‌کردیم که نکردیم؟ قدم‌هایی برداشتیم اما اجازه ندادند، برخی فقط می‌آیند که لک بیندازند و بروند!
رئیس فدراسیون فوتبال تصریح داشت: امروز به مسیری می‌رویم که یکی از سریع‌ترین و کم‌هزینه‌ترین صعودهای تیم ملی به جام جهانی را داشته باشیم و من کم‌ترین نقش را در این زمینه داشتم. یک وظیفه ملی دارم که باید آن را انجام دهم؛همه ما خود را وام‌دار ملت می‌دانیم و تلاش می‌کنیم جامعه ایرانی را در سراسر دنیا خوشحال و خرسند کنیم که امروز در تمامی نقاط ایران و جهان سرمان برای فوتبال کشورمان بالاست.
او در ادامه گفت: خیلی راحت در بخش بانوان می‌توانستم مربی خارجی بیاورم؛ یک تعهد حداقل ۱۶ میلیون دلاری می‌آوردم، مربیان اسمی بزرگ که اگر نتیجه می‌گرفت که هیچ و اگر نمی‌گرفت هم می‌گفتیم مربی خوب هم گرفتیم و نشد اما این کار را انجام ندادیم و پشت مربیان داخلی ایستادیم. فدراسیون فوتبال زوایای پنهانی ندارد، مگر هلدینگ نفتی است که چیزی را پنهان کنیم؟
عزیزی‌خادم تأکید داشت: دختران شما و ما روزی آرزوی داشتن لباس یک رنگ و خوب داشتند اما امروز با هواپیمای اختصاصی سفر می کنند و اردوهای خوب و برنامه‌های آن‌ها اجرایی شده. تیم ملی فوتبال کشورمان در مقابل موانعی که ایجاد شده با دعای خیر مردم و با حداقل هزینه‌ها توانست نتایج خوبی بگیرد، این فوتبال برای شما و مردم است. انتخاب بزرگی در فوتبال ساحلی انجام شد و تیم ملی نایب قهرمان شد. فوتبال ساحلی بسته بود، امروز تیم ملی فوتسال در ایتالیا عملکرد خوبی داشته و در آینده استعدادیابی خوبی در فوتسال و فوتبال ساحلی خواهیم داشت.
رئیس فدراسیون فوتبال خاطرنشان داشت: امروز تمام کمیته‌های فدراسیون فوتبال تاثیرگذار هستند و کاغذی رفتار نمی‌کنند؛ این یعنی اعتماد، تبادل افکار و روابط منطقی و درست. من متوجه هستم که تمامی کمیته‌های فدراسیون چه اقداماتی انجام می‌دهند. در خصوص داوری هم دوره‌های خوبی خواهیم داشت و خبرهای خوبی در آینده در این باره وجود می‌آید که فوتبال ملی و جامعه فوتبال آسیب نبینند.

وی در مورد درآمدهای آتی فدراسیون فوتبال ابراز داشت: ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیارد تومان حداقل درآمد رفتن ما به جام جهانی بوده و ۱۶ میلیون دلار دیگر هم داریم که در نظر داریم که این پول از طریق فیفا و AFC زودتر به دست ما برسد. تلاش‌مان بر این است که مبلغ قابل توجهی از این پول را در استان‌‎ها خرج کنیم؛ کما این که ۴۰ درصد درآمدهای فوتبال در استان‌ها خرج می‌شود. کار بزرگی در قطر انجام شده؛ سعی داریم هیات‌ها را به قطر بفرستیم تا کارهای بزرگ و مطالعات میدانی انجام شود. باید رفت و زیرساخت‌های دیگر را دید.
 
عزیزی‌خادم در ادامه اذعان داشت: در کنار ما در قطر یک ابر پروژه در حال انجام است. قرارداد بی‌نظیر و تاریخی در قطر امضا شد که برای ایران بوده. در این قرارداد برای ۴ سال امکانات قطر به صورت رایگان در اختیار فوتبال ایران خواهد بود و این بر اساس دیپلماسی فعالی است که داشتیم. ملاقات‌هایی را با رئیس فدراسیون این کشور داشتیم و برای ما مهم بود که رییس فیفا چنین احترامی برای فوتبال ایران قائل شود. ما بهمن ماه میزبان اینفانتینو خواهیم بود و در زمان حضور وی در کشور بحث‌های مختلفی خواهیم داشت.
 
او هم‌چنین گفت: کار مهمی در برگرداندن میزبانی به ایران داشتیم و در کیش هم کار بزرگی انجام شد و تمام این اقدامات با عدد و رقم بوده. تیم‌های ملی اردوهای خوبی در کیش داشتند؛ موضوعی که تا امروز در فوتبال کشور بی‌سابقه بوده.
 
رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص اساس‌نامه این نهاد عنوان داشت: بحث اساس‌نامه یک بحث مهم و تهدید جدی‌ست؛ من در آن زمان که شما به آن رأی دادید هیچ مسئولیتی نداشتم. روی اساس‌نامه کار شد و کار بزرگی صورت گرفت. این اساس‌نامه یک نقشه راه داشته که باید جمع‌بندی انجام می‌شد. فدراسیون جهانی آن را تایید کرده و ضلع سوم دولت هم آن را تایید کرده که فقط تأیید مجلس و تغییرات توسط دولت مانده. به همین دلیل در جلساتی که داشتیم، فیفا این مسأله را پیگیری می‌‎کند و می گوید ما با شما قدم به قدم آمدیم و با توافقات شما گام برداشتیم.
 
عزیزی‌خادم در ادامه این بحث تصریح داشت: در برگزاری انتخابات و برگرداندن میزبانی‌ها و با ما همکاری شده؛ بنابراین باید آخرین قدم نیز انجام و آخرین بند اساس‌نامه هم تصویب شود. ۷۰ روز کمتر از فرصتی که ما داده شده باقی مانده و آن‌ها با ما شوخی ندارند. زمان کمی داریم و امیدوارم صدای مردم و ملت را منتخبین ملت بشنوند. این در شأن فوتبال ما و مردم نیست که درگیر یک بند از اساس‌نامه باشیم. باید راهکاری برای آن داشته باشیم و این کار را با یک کار جمعی و همدلی انجام بدهیم. دولت باید تغییرات در اساس‌نامه را قطعی کند تا فوتبال ما در مسیر پیشرفت قرار بگیرد.


کد مطلب: 92628

آدرس مطلب :
https://www.bayanema.ir/news/92628/عزیزی-خادم-فدراسیون-فوتبال-ه-لدینگ-نفتی-نیست-چیزی-پنهان-کنیم

بيان ما
  https://www.bayanema.ir