تاریخ انتشار : ۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۲
جالب است ۰
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: برنامه‌ای در نظر گرفتیم تا در زمان کوتاهی مشکل فرودگاه و سایر پروژه‌های نیمه تمام قم به نتیجه برسد.
سفر رئیس جمهور به قم / رئیسی: مشکل فرودگاه قم در کوتاه مدت به نتیجه خواهد رسید
به گزارش بیان ما؛   حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی ،رئیس جمهور و هیئت همراه در سیزدهمین سفر استانی امروز  پنجشنبه نهم دی ماه وارد شهر مقدس قم شد و مورد استقبال سید محمدتقی شاهچراغی ،استاندار و جمعی از مسئولان استانی قرار گرفت.
رئیس جمهور طی سخنانی در حرم حضرت معصومه(س)  با اشاره به وضعیت پروژه‌های نیمه تمام استان قم گفت: برخی از پروژه‌های نیمه کاره در مقابل چشم مردم است، فرودگاه و سایر پروژه‌های نیمه تمام باید به سامان برسد.
او گفت: حضور در حرم مطهر برای بنده توفیقی است.
رئیس جمهور همچنین با اشاره به برنامه‌های دولت برای افزایش ظرفیت مسکن در استان قم، گفت: در این رابطه نیز برنامه‌ای جهت حل مشکل مسکن در نظر داریم.
او موقعیت مواصلاتی قم را مورد اشاره قرار داد وگفت: قم محور مواصلاتی ۱۷ استان کشور است و از این نظر دارای جایگاه ویژه‌ای است. ظرفیت بالای صنایع، معادن در کنار نیروی انسانی کارآمد و جوانان آماده کار از بستر‌های دیگر این استان است.
رئیس جمهور گفت: باید توجه خاصی توسط دولت در باره قم انجام بگیرد، مسائل قم به صورت خاص با همراهی مدیران و علمای حوزه علمیه قم در دستور کار دولت قرار خواهد گرفت.
او گفت: قم شهر جهاد و اجتهاد، بصیرت و بصیرت آفرینی است، امروز (۹ دی ماه) روز بصیرت و میثاق با ولایت است و قم حقیقتا نماد بصیرت است و حوزه علمیه قم، طلاب و جوانان قم نشان دادند که در طول تاریخ انقلاب و قبل از آن همواره در مبارزه با ستم و ظلم و حمایت از انقلاب شکوهمند اسلامی پیشتاز بودند.
رئیسی گفت: امیدواریم در این سفر به برکت حضرت معصومه (س) و اخلاص مردم قم، مشکلات و مباحث شهر مقدس قم که بعنوان خاستگاه انقلاب اسلامی و نشر معارف دینی مورد توجه همگان است برطرف شود.
وی گفت: در قم مشکلاتی وجود دارد که مردم را رنج می‌دهد و باید این مشکلات را برطرف کرد، قبل از سفر امروز تیمی از طرف ریاست جمهوری به همراه مسئولان استانی مشکلات و معضلات استان را احصا کرده اند.
مراسم رسمی استقبال از آیت الله رییسی در بدو ورود وی به شهر مقدس قم، با حضور سید محمدتقی شاهچراغی استاندار قم، آیت الله سید محمد سعیدی، تولیت حرم حضرت معصومه (س)، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن رحیمیان و شماری دیگر از مسئولان ارشد استان در حرم بانوی کرامت برگزار شد.
سفر هیئت دولت در روز پنجشنبه اختصاص به مسائل قم دارد و موضوع هایی، چون اشتغال، آب، مسکن و مسائل اجتماعی و شهری مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
وزرای جهاد کشاورزی، امور اقتصادی و دارایی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، راه و شهرسازی، همچنین انسیه خزعلی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، رییس جمهور را در این سفر همراهی می‌کنند و قرار است در برنامه‌های مختلفی همچون بازدید از طرح‌های عمرانی حضور یابند.
شرکت در شورای اداری استان و مصاحبه با نمایندگان رسانه‌ها از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده در سفررئیس جمهور به قم است.
 
سفر رئیس جمهور به قم
در سفر هیئت دولت به قم، وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، جهاد کشاورزی و اقتصاد به نمایندگی از رئیس جمهوری به شهرستان‌ها و بخش‌های استان سفر می‌کند.
در این سفر وزرای کشور، صنعت و معدن تجارت،  راه و شهرسازی، میراث فرهنگی و گردشگری، فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده رئیس جمهور را همراهی می‌کنند.
در جریان  سفر رئیس جمهور ستاد پاسخگویی برخط، ثبت و پردازش نامه‌های مردمی به رئیس جمهور از امروز صبح در قم فعالیت خود را آغاز کرده است.
شهروندان قم می‌توانند از طریق تماس با شماره سه رقمی ۱۱۱ خواسته‌ها و مطالبات خود را ثبت کنند تا در اسرع وقت نامه هایشان پیگیری و پاسخ داده شود.
short_url/vdcgqx9y.ak9wx4prra.html
bayanema.ir/vdcgqx9y.ak9wx4prra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین