تاریخ انتشار : ۱۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۳
جالب است ۰
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به بارش‌های اخیر احتمال جابجایی گاندو‌ها و واکنش‌های پرخاشگرانه آن‌ها افزایش یافته است.
احتمال رفتار‌های پرخطر گاندو‌ها در فصل بارش‌های زمستانی وجود دارد
به گزارش بیان ما ؛ داود میرشکارگفت:  این هشداری جدی است به گردشگران و برخی جوامع محلی میزبان گاندو تا ضمن مراقبت در فصل بارش‌ها، با مشاهده این تمساح‌ها در نزدیکی سکونتگاه‌های انسانی موضوع را بلافاصله به محیط زیست استان برای انجام اقدامات حفاظتی و انتقال آن‌ها به زیستگاه امن اطلاع‌رسانی کنند.
به گفته پورمردان گشت‌های یگان حفاظت محیط زیست طبق برنامه‌ریزی فشرده انجام شده به صورت مرتب و شبانه‌روزی، وسعت بسیار زیادی از مناطق تحت مدیریت و زیستگاه‌های گونه‌ی گاندو را تحت مراقبت دارد و به محض اطلاع‌رسانی از سوی مردم و دوستداران محیط زیست در محل حاضر و اقدامات مورد نیاز را انجام خواهند داد.
وی می گوید : از عموم هم استانی‌ها  به ویژه جنوب سیستان و بلوچستان تقاضا داریم از نزدیک شدن به برکه‌ها و زیستگاه‌های گاندو تا حد امکان پرهیز کنند و در صورت مشاهده‌ گونه‌ی ارزشمند تمساح پوزه کوتاه در نزدیکی سکونتگاه‌های انسانی موضوع را به نزدیکترین اداره حفاظت محیط زیست اطلاع‌رسانی کنند.
  short_url/vdcc4mqo.2bq1e8laa2.html
bayanema.ir/vdcc4mqo.2bq1e8laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما