تاریخ انتشار : ۱۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۲
جالب است ۰
بازرس کل امور صمت سازمان بازرسی کل کشور گفت: بر اساس آخرین آمار، بالغ بر ۱۷۸ هزار خودرو ظاهرا ناقص در پارکینگ‌ها انباشت شده است.
دپوی ۱۷۸ هزار خودرو ظاهرا ناقص در پارکینگ خودروساز‌ها
به گزارش بیان ما؛  اشکان میرمحمدی اظهارداشت: اگر عزم و اراده و روحیه جهادی باشد امکان تامین قطعات خودرو‌های ناقص فراهم است.

وی افزود: براساس آخرین آمار، بالغ بر ۱۷۸ هزار خودرو ناقص در پارکینگ‌ها انباشت شده است.

بازرس‌کل امور صمت سازمان بازرسی کل کشور بیان داشت: برداشت ما این است که نیاز به نهادی تنظیم کننده برای تامین قطعات وجود دارد.

میرمحمدی با بیان این که مدیریت زنجیره تامین مطلوب نبوده است، گفت: خودروسازان مجبورند پیش فروش کنند، زیرا زیان انباشته و مشکل نقدینگی دارند.


 نماینده مجلس: عرضه قطره چکانی خودرو توسط خودروساز‌ها


در ادامه سیدعلی موسوی عضو کمیسیون صنایع مجلس نیز با انتقاد شدید از انحصار در صنعت خودرو گفت: خودروساز‌ها قطره چکانی خودرو‌ها را عرضه می‌کنند تا با انباشت تقاضا بتوانند قیمت‌ها را افزایش دهند.

موسوی با بیان این که مشکل همان مافیای خودروسازی است، گفت: خودرو افزایش قیمت خورد، اما با وجود تامین نقدینگی خودروساز‌ها حتی طلب قطعه ساز‌ها را هم ندادند.

دبیر هیئت تحقیق و تفحص از صنعت خودرو با انتقاد از مدیران خودروسازی و مدیریت دولتی حاکم بر صنعت خودرو گفت: بر اساس گزارش‌ها فقط ۱۰ درصد خودرو‌های انباشت شده نیاز به قطعاتی مثل چیپ ست دارند.

موسوی با انتقاد از سوء مدیریت اساسی در صنعت خودرو گفت: مدیران صنعت خودرسازی ناکارآمد هستند.


 مدیرعامل ساپکو: مشکلات خودروسازی‌ها ناشی از تحریم است


عادل پیرمحمدی مدیرعامل ساپکو نیز در ادامه با دفاع از صنعت خودروسازی همه مشکلات را متوجه تحریم‌ها و کمبود قطعات الکترونیکی در جهان و تعطیلات کریسمس و قیمت پایین خودرو‌ها دانست و گفت: از ابتدای امسال تا کنون ۳۳۰ هزار خودر عرضه کرده ایم که به دلیل زنجیره تامین بوده است.

پیرمحمدی خواستار حمایت از صنعت خودرو و تولید داخلی شد و گفت: ما تولید را کاهش ندادیم و تعدادی از خودرو‌ها را از پارکینگ‌ها خارج و تجاری کردیم و تعدادی خودروی جدید تولید و جایگزین آن‌ها شده است.

وی گفت: قبلا ۸۵ هزار خودرو در پارکینگ‌ها بود که الان به ۹۸ هزار دستگاه رسیده است و همه آن‌ها هم قطعاتی کمبود دارند که امکان تولید آن‌ها در کشور وجود ندارد.


 مدیریت صنعت خودرو ناکارآمد است


مجید کاغذگریان کارشناس صنعت خودرو با انتقاد از مدیریت ناکارآمد صنعت خودرو و تعجب از زیان انباشته و کمبود همیشگی نقدینگی در این صنعت گفت: اگر بنا بر کمبود قطعه است پس چرا سایر خودروساز‌های دنیا مشکل ندارند. بخشی از قطعات خوردو‌های خودروساز‌های بزرگ دنیا هم وارداتی است و خودشان تولید نمی‌کنند.


 عرضه خودرو در ۵ ماه اخیر کم شده است


سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو گفت: این آشفتگی و نابسامانی در بازار خودرو حاصل عرضه کم خودرو در بازار است.

وی گفت: در پنج ماه اخیر که عرضه خودرو کم شده است با افزایش قیمت خودرو در بازار روبرو شده ایم.
  short_url/vdci3va3.t1apu2bcct.html
bayanema.ir/vdci3va3.t1apu2bcct.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین