تاریخ انتشار : ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۹
جالب است ۰
فدراسیون اسکیت در حالی در انتظار برگزاری انتخابات است که برخی‌ها می‌کوشند مدیران بی‌کارنامه و ناکام را به این فدراسیون تحمیل کنند.
لوپ باطل در پیست اسکیت/ جایی برای کارمندان نیست!
به گزارش بیان ما؛  طبق برنامه اعلامی وزارت ورزش و جوانان انتخابات فدراسیون اسکیت قرار است 22 دی ماه برگزار شود. این مجمع انتخاباتی آخرین انتخابات از سریال انتخاباتی فدراسیون های ورزشی است که برگزار خواهد شد. اگرچه در این میان انتخابات برخی از فدراسیون ها نظیر بسکتبال و نابینایان به تعویق افتاده است.
فدراسیون اسکیت یکی از مهمترین فدراسیون های ورزشی محسوب می شود؛ یک رشته المپیکی و پرمدال که در تمامی کشورها از اهمیتی دوچندان برخوردار است اما در ایران چندان جایگاهی ندارد. رشته ای که در تمام این سالها در یک مهجوریت خودساخته گیر افتاده. آنچه بیشتر به حضور مدیران منفعل و خنثی در راس این فدراسیون باز می گردد. مدیرانی که بیشتر از آنکه یک مدیر باشند و برای ارتقا و پیشرفت این رشته تلاش کنند و بکوشند، کارمندان بی خاصیتی از بدنه وزارت ورزش و جوانان بوده اند که صندلی این فدراسیون به آنها هبه شده و همین سبب شده تا اسکیت ایران در تمام این سالها درجا بزند.
رویه‌ای که ظاهرا به نظر می رسد برخی ها تلاش دارند که در دوره جدید این فدراسیون نیز رخ دهد و یک مدیر سفارشی از فدراسیون منفعل فعلی‌اش به فدراسیون اسکیت نقل مکان کند.
اتفاقی عجیب که مشخص نیست با اتکا به کدام رزومه و پشتوانه قرار است رخ دهد. مدیریت این کاندیدا را پیش از این در فدراسیون مربوطه‌اش رویت کرده ایم؛ فدراسیونی که در رکود، انزوا و پسرفت روی اسکیت را سفید کرده! رشته‌ای که در طول سالیان اخیر با مدیریت منفعل و کارمندی هیچ دستاوردی نداشته و با روزمرگی روزگار را سپری می کند. فدراسیونی که در هیچکدام از المان ها از کسب مدال، پشتوانه سازی، لیگ باکیفیت گرفته تا بدیهیاتی همچون جذب اسپانسر ناکام بوده و تیم هایش در نقش توریست به رقابتها اعزام می شوند و تنها یک دور یا نهایتا دو دور با ارفاق مسابقه داده و حذف می شوند؛ البته اگر اعزامی وجود داشته باشد!
با این کارنامه مدیریتی مشعشع، یکی از مدیران اصلی این فدراسیون ناکام و خنثی حالا هوس ریاست در یک فدراسیون دیگر کرده تا با همین مدل مدیریتی اسکیت را نیز زمینگیر کند تا اسکیت از همین حداقل‌های فعلی نیز بابماند!
عجیب اینکه گفته می شود این کاندیدا از سوی برخی افراد و جریانات منزوی و طرد شده نیز حمایت می شود؛ اتفاقی که بیشتر از آنکه برای او امتیاز باشد، یک گل به خودی است. جریانی که با سفارش و لابی می کوشد گزینه مورد نظر خود را به وزارت ورزش تحمیل کند.
فراموش نباید کرد که اسکیت علاوه بر اهمیت و جایگاهش در سطح جهان و مدال های پرشمارش، رشته ایست که بیشترین مخاطب را در میان نوجوانان و جوانان دارد و در بعد همگانی بسیار فعال است. بنابراین برای چنین رشته‌ای که عامه مخاطبان آن را سنین پایین تشکیل می دهند و سرشار از انرژی و انگیزه هستند، باید مدیری از همین جنس انتخاب کرد؛ یک مدیر جوان، اکتیو، جاه طلب و باانگیزه که بتواند به نیازهای قشر نوجوان و جوان این رشته پاسخ درخوری بدهد. آنچه تا به امروز از اسکیت دریغ شده و این فدراسیون بیشتر به پاتوقی برای مدیران پیرمردی بوده که در آستانه بازنشستگی از هر تحرک و انگیزه ای تهی بوده اند. جالب اینکه کاندیدای مدعی نیز در همین کتگوری و رده سنی دسته بندی می شود و بدیهی است که با این شرایط نمی تواند پاسخگوی نیازهای این رشته باشد.
این فدراسیون زیرمجموعه و رشته های فراوانی دارد که رسیدگی به همه آنها و برنامه ریزی برای تمامی آنها نیاز به یک مدیر تمام وقت، اکتیو و انرژیک دارد؛ مدیری که روحیه کارمندی نداشته باشد، پای کار باشد و البته زبان بین الملل و تعامل با نهادهای بین المللی را بداند. همانند راهی که کاوه صدقی در هاکی روی یخ رفته و موفق بوده.
برای رشته ای که یک چمدان مدال در بازیهای آسیایی و المپیک دارد و در صورت توجه و سرمایه گذاری و با توجه به اقیانوس استعدادها در ایران می تواند سهمی از این خوان رنگارنگ مدال ها داشته و سبد مدال های ایران در بازیهای آسیایی و المپیک را رنگین کند، مدیری کاندیدا شده که اساسا با واژه ای به نام مدال بیگانه است و در طول سالیان طولانی مدیریتش در رشته تخصصی‌اش رنگ مدال را ندیده!
اسکیت را پای روابط خاص و مدیران بی خاصیت نباید تلف کرد. این رشته مدیر کارمند و سفارشی نمی خواهد.
  short_url/vdcjxyeh.uqextzsffu.html
bayanema.ir/vdcjxyeh.uqextzsffu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین