تاریخ انتشار : ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۱
جالب است ۰
حمله موشکی ایران به پایگاه نظامی آمریکا، آغازگر شمارش معکوس برای پایان هژمونی آمریکا بر جهان و افول سلطه او بود و این اتفاق، مردم دنیا را تشویق کرد تا به آمریکا نه بگویند و بدانند که هیمنه آمریکا پوشالی است.
حمله به عین‌الاسد نشان داد ایران از هیچ کشوری واهمه ندارد/ هیمنه پوشالی آمریکا فروریخته است
به گزارش بیان ما؛  دو سال پیش، در چنین روزی یک اتفاق مهم توجه جهان را به خود جلب کرد؛ حمله موشکی جمهوری اسلامی ایران به پایگاه آمریکایی عین الاسد در استان الانبار عراق که یکی از بزرگترین و مهمترین پایگاه های نظامی آمریکا به شمار می رود. جمهوری اسلامی ایران این حمله کوبنده و مقتدرانه را در پاسخ به جنایت تروریستی دولت آمریکا و «دونالد ترامپ» رئیس جمهور وقت آن، یعنی در پاسخ به جنایت ترور سرداران شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همراهانش انجام داد و خسارت سنگینی را به نیروهای تروریستی آمریکا در عراق تحمیل کرد.
در این عملیات که عملیات «شهید سلیمانی» نام داشت، نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با پرتاب تعدادی موشک‌ بالستیک، پایگاه عین‌الاسد در استان الانبار عراق و پایگاهی در اربیل را که محل استقرار نیروهای آمریکایی بودند، هدف قرار داد. این عملیات در ساعت ۱:۲۰ بامداد یعنی همان ساعت هدف قرار گرفتن خودروی شهید سلیمانی و همراهان او انجام شد.
روز پنج شنبه ۱۹ دی سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران طی نشستی خبری به تشریح جزئیات این حمله پرداخت. وی از پرتاب ۱۳ موشک از طراز قیام و فاتح ۳۱۳ برای انهدام اهداف از پیش تعیین شده به سوی پایگاه عین‌الاسد خبر داد.
سردار حاجی زاده همچنین با بیان اینکه امکان هدف قراردادن آسایشگاه و محل استقرار نیروهای آمریکایی نیز برای سپاه پاسداران وجود داشته، اما هدف این عملیات را نه کشتن افراد بلکه ضربه زدن به ماشین جنگی، مرکز کنترل و فرماندهی، یگان‌های پهپادی -بالگردی و مجموعه امکانات خط پروازی آمریکا در این پایگاه بیان کرد.
وی تصریح کرد: با این وجود، شش فروند هواپیمای آمریکایی، کشته‌ها و زخمی‌های این کشور در عین الاسد را به بیمارستان‌هایی در اسرائیل و اردن و یک بیمارستان در نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد منتقل کردند. اگر می‌خواستیم سربازان آمریکایی را بکشیم، می‌توانستیم ۵۰۰ نفر از آن‌ها را در عین الاسد بکشیم. اما هدف ما این نبود، با این حال چون اتاق فرماندهی عملیات و سایر تأسیسات مهم این پایگاه منهدم شدند بدون شک آمریکایی‌ها کشته و زخمی داشتند.
همچنین در این خصوص سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: «برای تلفات انسانی هدف گذاری نکردیم. کشتن سربازان دشمن اهمیتی نداشت اما تجهیزات راهبردی دشمن آنجا وجود داشت که اهداف ما بودند».عین الاسد نشان داد ایران از هیچ کشوری واهمه ندارد
این اولین حمله مستقیم پس از جنگ جهانی دوم به پایگاهی متعلق به ارتش تروریستی اشغالگر آمریکا بوده است و این موضوع نشان دهنده عظمت و اعتبار رهبری، ارتش و ملت جمهوری اسلامی و مؤید آن است که ایران از هیچ کشوری در جهان واهمه ای ندارد ، بلکه فقط از خدای متعال می ترسد.
این نشانه بزرگی است که از آغاز شمارش معکوس برای پایان هژمونی آمریکا بر جهان و افول سلطه تک قطبی از سوی کشور تروریست آمریکا خبر می دهد! حمله ایران کشورهای جهان را تشویق کرد که به آمریکا نه بگویند. این حادثه باعث تضعیف و کاهش اعتبار آمریکا در جهان شد.
آیت الله سعیدی ، امام جمعه قم با اشاره به اینکه سیلی عین الاسد پیام اقتدار، عزت و عظمت نظام، ولایت، ملت و نیروهای مسلح و شکست هیمنه پوشالی آمریکا در منطقه است گفت: خروج آمریکای فساد انگیز از منطقه حداقل انتقام سخت از آمریکا است.
 
نیروهای آمریکایی دیگر در منطقه احساس امنیت نخواهند کرد
مسعود اخوان فرد، کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به حمله ایران به پایگاه نظامی آمریکا در عین الاسد، اظهار داشت: نیروهای آمریکایی دیگر در منطقه احساس امنیت نخواهند کرد و تصمیم جدی برای خروج کامل از منطقه خواهند گرفت.
وی ادامه داد: به تدریج آثار تلفات گسترده انسانی و تجهیزاتی آمریکا روشن خواهد شد که نشان دهند این است که آمریکا طاقت این گونه خسارات را ندارد و آن ادعای پوشالی آمریکای که همیشه خودش را به عنون ابر قدرت مطرح می‌کرد نیز به نمایش درخواهد آمد و افکار عمومی جهان متوجه خواهند شد که امریکا چیزی در چنته ندارد.
این کارشناس سیاسی افزود: همه مردم کشورهای منطقه باید تصمیم خودشان برای پایان دادن حضور و مداخله آمریکا در کشورشان را به نمایش بگذارند.طی روزهای آغازین پس از حمله موشکی ایران به پایگاه «عین الاسد»، مقامات آمریکا به خصوص «دونالد ترامپ»، «مایک پمپئو» و «مارک اسپر» مدعی بودند که در پی این حمله آسیبی به نظامیان تروریست آمریکا نرسیده است. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پس از انجام این حمله، ابتدا ادعا کرد در حمله موشکی ایران به کسی هیچ آسیبی نرسیده، اما پس از افشای نخستین اخبار درباره شناسایی اولین گروه از نظامیان مصدوم مغزی یک هفته پس از این حملات، سعی کرد شدت جراحت این نظامیان را کم اهمیت جلوه دهد و گفت این افراد دچار "سردرد" شده اند و صدماتشان "جدی" نیست.
ولی علی رغم تلاش مقامات آمریکایی برای پنهانکاری در مورد تلفات حاصل از حمله موشکی به عین الاسد، به مرور مسئولان این کشور به صدمات جدی وارده بر سربازان آمریکایی در این پایگاه اذعان کردند و ابعاد جدیدی در این زمینه منتشر شد. اما آن چیزی که امروز کاملا مشخص است و به آن هم اشاره شده این می باشد که هنوز انتقام سخت رخ نداده است و اتفاقاتی که رخ داد گوشه ای از انتقام سخت می باشدو کسانی که منجر به شهادت حاج قاسم سلیمانی شدند باید منتظر انتقام باشند.
 
رئیس جمهور: دست انتقام از آستین امت بیرون خواهد آمد
آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌ جمهوری اسلامی ایران در مراسم دومین سالگرد شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران خطاب به آمریکایی‌ها گفت: «اگر سازوکار محاکمه عادلانه آقای ترامپ، پامپئو و دیگر جنایتکاران فراهم شد در یک دادگاه عادلانه که آنها به این جنایت هولناک‌شان رسیدگی شد، به مجازات اعمال ننگین خود رسیدند فبها المراد، اگر نه، شک نکنید به تمام دولتمردان امریکایی‌ می‌گویم دست انتقام از آستین امت بیرون خواهد آمد».
همچنین فرمانده نیروی قدس سپاه در مراسم گرامیداشت شهدای مدافع حرم تهران با بیان اینکه ترامپ، پامپئو و دیگرانی که همراه او در جنایت به شهادت رساندن سردار سلیمانی نقش داشتند، پیدا و پنهانشان برای ما روشن است، اظهار داشت: شخص رئیس جمهور جنایتکار آمریکا گرفته تا همه کسانی که پیدا و پنهان در این جنایت، فرمانده شهدا را ترور کردند، همه‌شان زیر ذره بین تمام آزادمردان عالم اند.
 
جوانان مقاومت در زمان و مکان مناسب انتقام خون سردار سلیمانی را خواهند گرفت
احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: هیچ‌گاه سردار سلیمانی از دل، ذهن و قلب مردم خارج نخواهد شد و همیشه در دل ملت ایران باقی خواهد ماند و به‌عنوان یک سردار ملی و کسی که در سطح منطقه و جهان اسلام به فریاد ملت‌های مسلمان رسید آن هم در مقابل داعش و تروریست‌هایی که ساخته دست آمریکا و صهیونیست‌ها بودند.
 عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: قطعاً سالیان سال داغی که بر دل ملت ایران از شهادت سردار سلیمانی نشسته داغ است غمی که توسط آمریکا و شخص ترامپ در دل ها نشسته به این زودی‌ها خارج نخواهد شد ان شاالله جوانان انقلابی این ملت به‌موقع انتقام خون سردار سلیمانی را بخصوص از شخص ترامپ خواهند گرفت.
 امیرآبادی ادامه داد: دستگاه استکبار کاری کرد که باید پاسخگوی این اقدام ابلهانه و احمقانه خودش باشد حمایت از جبهه مقاومت و حمایت از محور مقاومت خواسته همیشگی حاج قاسم سلیمانی بوده است باید در این بخش کوتاه نیاییم، عمق استراتژیک ملت ایران در محور مقاومت است و درعین‌حال آمریکا باید بداند که انتقام سخت را هنوز پیش رو داریم و جوانان این ملت در زمان و مکان مناسب انتقام خون سردار سلیمانی را خواهند گرفت.جبهه مقاومت انتقام سختی از آمریکای جنایتکار خواهد گرفت
از طرفی محمود آرزومندی در گفتگو با خبرنگار ما با بیان این‌که سردار حاج قاسم سلیمانی مایه عزت، افتخار و غرور هر ایرانی بود، اظهار داشت: آمریکا به‌شدت از قدرت گرفتن جبهه مقاومت در سرزمین‌های اسلامی از یمن گرفته تا سوریه، عراق و لبنان واهمه دارد و نفوذ خودش را در منطقه خاورمیانه خاتمه یافته می‌داند.
تهیه‌کننده و مجری برنامه تلویزیونی فرصت شبکه ۳ سیما افزود: آمریکا باید بداند که مسئول اصلی و مستقیم این جنایت بوده و باید منتظر انتقامی سخت باشد.
وی تصریح کرد: آمریکا با این اقدام خود آزادی، آزادگی، آزادی‌خواهی و دفاع از مظلوم را هدف قرارداد و باید پاسخگوی این جنایت خود باشد.
آرزومندی بابیان این‌که انتقامی سخت از عاملان این اقدام بزدلانه گرفته خواهد شد، ابراز داشت: ترامپ باید بداند حاج قاسم سلیمانی تنها یکی از هزاران پاسداری است که در مسیر دفاع از اسلام و اهل‌بیت (ع) تربیت‌شده و قطعاً راه این شهید توسط پاسداران جان بر کف ادامه خواهد داشت.
  short_url/vdcf1xd1.w6djjagiiw.html
bayanema.ir/vdcf1xd1.w6djjagiiw.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین