کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

ثبت ۵۰۰ مبتلای به امیکرون در کشور / هشدار درباره شروع پیک جدید

19 دی 1400 ساعت 16:02

دبیر ستاد علمی کرونا با بیان اینکه پیش بینی می‌کنیم در ۲-۳ هفته آینده امیکرون به پیک خود برسد، گفت:باید بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها به تعویق بیفتد.


به گزارش بیان ما؛  حمیدرضا جماعتی دبیر کمیته علمی ستاد کرونا با اشاره به آخرین تصمیمات این جلسه، اظهار داشت:بر تزریق دز سوم کرونا تاکید شد؛ ضمن اینکه اکنون ۹میلیون نفر در ایران دز سوم واکسن را تزریق کرده اند.

وی با لیان اینکه نیاز است ۴۰تا ۵۰ نفر در سوم را تزریق کنند، گفت:بر انجام واکسیناسیون افراد ۱۲تا۱۸سال تاکید شد؛ چراکه امیکرون در جوانان بیشتر است و واکسیناسیون این سنین مهم است.

جماعتی با اشاره به اینکه بحث لزوم واکسیناسیون افراد۵تا۱۱سال مطرح شد، افزود:در تمام دنیا واکسیناسیون این سنین انجام شده و کارایی آن مشخص و عوارض کمی داشته است.

دبیر کمیته علمی ستاد کرونا با بیان اینکه حدود ۱۰درصد افراد جامعه ۵تا۱۱ سال هستند، ابراز داشت: بحث بازگشایی مدارس مطرح شد واکسیناسیون خردسالان مهم است.

جماعتی یادآور شد:اگر مدارس بازگشایی شوند، اما واکسیناسیون کودکان انجام نشود می‌تواند بحث جدی به وجود آورد.

وی با بیان اینکه۳۰درصد اطفال در دنیا در وضعیت امیکرون و مبتلایان به آن گرفتار شدند، گفت:اگر مدارس بازگشایی شود و این سنین واکسن نزند می‌تواند در کل کشور بحران به وجود آورد.

دبیر کمیته علمی کرونا ابراز داشت: با توجه به اینکه امیکرون در دو سه هفته آینده به پیک خود می‌رسد کمیته علمی اعلام کرد بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها به تعویق بیفتد تا ببینیم کجای کار قرار داریم.

جماعتی تصریح کرد:پیش بینی ما این است با پیک امیکرون در ۲-۳هفته آینده روبرو شویم و به نظر نمی‌رسد بازگشایی مقبول باشد.

وی با بیان اینکه حدود ۵۰۰ نفر مبتلا به امیکرون تاکنون شناسایی شده است، خاطرنشان کرد:۲۷درصد تست‌های انجام شده مربوط به ابتلا به امیکرون بوده است.

 


کد مطلب: 94073

آدرس مطلب :
https://www.bayanema.ir/news/94073/ثبت-۵۰۰-مبتلای-امیکرون-کشور-هشدار-درباره-شروع-پیک-جدید

بيان ما
  https://www.bayanema.ir