تاریخ انتشار : ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۲
جالب است ۰
عضو دفتر سیاسی جنبش عصائب اهل الحق عراق با بیان این‌که نیرو‌های آمریکایی با مذاکره از عراق خارج نمی‌شوند، گفت که این نیرو‌ها تنها با توسل به زور از کشور خارج می‌شوند.
راهی جز توسل به زور برای اخراج آمریکایی‌ها وجود ندارد
به گزارش بیان ما؛  «سعد السعدی» عضو دفتر سیاسی جنبش عصائب اهل الحق عراق، امروز (یکشنبه، ۹ ژانویه)، به اظهارات «مایلز کاگینز» سخنگوی نیرو‌های آمریکایی در سوریه مبنی بر وجود توافق با آمریکا برای ادامه حضور در عراق و شرق سوریه واکنش نشان داد و گفت که این امر موید این موضع مقاومت عراق است که می‌گوید عقب‌نشینی آمریکا از عرق واقعیت ندارد و هیچ راهکاری جز توسل به زور برای اخراج آمریکایی‌ها نیست.

وی در گفتگو با پایگاه خبری «المعلومه»، تصریح کرد: «اظهارات مایلز کاگینز مبنی بر وجود توافق با آمریکا در مورد حضور واقعی در عراق و شمال شرق سوریه و ادعای وی مبنی بر عدم وجود نشانه‌هایی از عقب‌نشینی، آن‌چه را که مقاومت عراق درباره عدم خروج واقعی نیرو‌های آمریکایی از عراق گفته است، تایید می‌کند».

السعدی تصریح کرد که نیرو‌های آمریکایی با مذاکرات از عراق عقب‌نشینی نخواهند کرد و ما در هر دو جناح سیاسی و مقاومت عراق روی این نکته توافق داریم که هیچ شیوه تعاملی با آمریکا جز قدرت نظامی وجود ندارد و گروه‌های مقاومت عزم خود را برای مقابله با اشغالگران آمریکایی جزم کرده و این مقاومت عملاً آغاز شده است.

سخنگوی نیرو‌های آمریکا در سوریه، پیشتر گفته بود که سیگنال‌هایی که از سوی مقامات واشنگتن دریافت می‌شود، نشان دهنده آن است که ما در آمریکا از ادامه حضور خود در عراق و سوریه اطمینان داریم و هیچ نشانه‌ای از عقب نشینی و خروج ناگهانی و سریع از عراق و سوریه مانند آنچه در افغانستان اتفاق افتاد، دیده نمی‌شود.

پایان دسامبر گذشته، آخرین مهلت برای خروج نظامیان آمریکایی از عراق بود، اما واشنگتن با تغییر عنوان این نیرو‌ها می‌گوید که دیگر در عراق هیچ نیروی رزمی ندارد و تنها با هماهنگی بغداد نیرو‌های مستشاری و آموزشی خود را در این کشور حفظ کرده است. امری که با مواضع ضد و نقیض مقامات آمریکایی و عراقی کاملا زیر سوال است. short_url/vdcdsz0n.yt0oj6a22y.html
bayanema.ir/vdcdsz0n.yt0oj6a22y.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین