تاریخ انتشار : ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۷
جالب است ۰
وزیر خارجه گفت: منابع مالی بلوکه شده افغانستان توسط آمریکا باید جهت کمک به بهبود وضعیت اقتصادی مردم افغانستان آزاد شود.
امیرعبداللهیان: آمریکا باید منابع مالی بلوکه شده افغانستان را آزاد کند
به گزارش بیان ما ؛ حسین امیرعبداللهیان در دیدار سرپرست وزارت خارجه افغانستان گفت: ایران ضمن تداوم کمک‌های بشردوستانه، از ظرفیت‌های منطقه‌ای نیز برای کمک‌های بیشتر به منظور کاهش مشکلات مردم افغانستان بهره خواهد گرفت.
به گفته وزیر خارجه، «رهبران طالبان شاخص‌های قابل قبول در خصوص تشکیل دولت فراگیر را تامین کنند.»
پیش از این مولوی امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه دولت موقت طالبان در حاشیه سفر خود به اسلام‌آباد برای شرکت در هفدهمین نشست اضطراری وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی درباره افغانستان با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در اسلام آباد دیدار و گفت‌وگو کرده بود.
سرپرست وزارت خارجه افغانستان نیز در این دیدار گفت: از میهمان‌نوازی ایران از مهاجرین افغانستانی طی ۴۳ سال گذشته تشکر می‌کنیم. ایران همواره در کنار افغانستان بوده است و دولت جدید افغانستان نیز تاکید دارد که علیه هیچ یک از کشور‌های همسایه نیست.
آمریکا با وجود ترک افغانستان همچنان سیاست‌های خود علیه مردم افغانستان را ادامه می‌دهد و در اثر این سیاست ها، ۸۰ درصد مردم افغانستان زیر خط فقر قرار گرفته اند. این بخش دیگری از سخنان مولوی امیرخان متقی است.
در این ملاقات همچنین در مورد حق آبه ایران از رودخانه هیرمند گفت‌وگو شد و طرف افغان ضمن تاکید بر احترام خود نسبت به معاهدات بین المللی از جمله قرارداد ۱۳۵۱ هیرمند گفت که به زودی هیات‌های فنی (کمیساران آب) دو کشور با هم ملاقات و مباحث مرتبط را حل و فصل خواهند کرد. short_url/vdcezz8o.jh8e7i9bbj.html
bayanema.ir/vdcezz8o.jh8e7i9bbj.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین