کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

کلاهبرداری با نام سامانه ملی املاک و اسکان

20 دی 1400 ساعت 17:56

معاون اجتماعی پلیس فتا انتظامی کشور از ارسال پیامک‌های تهدیدآمیز به هموطنان با سوءاستفاده از نام و اعتبار سامانه ملی املاک و اسکان خبر داد.


به گزارش بیان ما ؛ سرهنگ رامین پاشایی گفت: براساس رصد‌ها مشخص شده است که مجرمان سایبری در ترفندی جدید با سوءاستفاده از نام و اعتبار سامانه ملی املاک و اسکان کشور به هموطنان از طریق شماره تلفن‌های شخصی، پیامک‌های تهدیدآمیز ارسال می‌کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، معاون اجتماعی پلیس فتا انتظامی کشور می‌گوید مضمون پیامک‌های ارسالی تعیین تکلیف واحد‌های مسکونی خالی و ابلاغ بخشنامه‌های قانونی سازمان مالیاتی کشور است.
ارسال پیامک از سوی سامانه ملی املاک و اسکان کشور با عنوان V.Maskan به هموطنان واجد شرایط ارسال می‌شود و به هیچ عنوان سازمان‌های اداری و اجرائی کشور برای ابلاغ دستور العمل‌های جاری و یا سایر اطلاع رسانی‌ها از شماره تلفن‌های شخصی و یا پیام رسان واتساپ استفاده نمی‌کنند.
پیشتر سرهنگ پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا انتظامی کشور از دستگیری بیش از ۱۳۰ کلاهبردار ارسال کننده پیامک جعلی ثنا طی سه ماه اخیر خبر داده بود که متهمان ابتدا با ارسال پیامی تهدیدآمیز برای طعمه‌های خود با مضامین مختلف شامل ثبت شکوائیه قضائی علیه شما در محاکم قضائی، انتظامی، امنیتی و تهدید مبنی بر بازداشت و صدور حکم جلب، با هدف ایجاد ترس، دلهره و ترغیب اجباری هموطنان مبنی بر نصب و یا کلیک بر روی لینک‌های آلوده، زمینه کلاهبرداری از هموطنان را فراهم می‌کنند.


کد مطلب: 94167

آدرس مطلب :
https://www.bayanema.ir/news/94167/کلاهبرداری-نام-سامانه-ملی-املاک-اسکان

بيان ما
  https://www.bayanema.ir