تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۰۷
جالب است ۰
سیف‌پور ابوالحسنی گفت: حسگر‌های زلزله برای اولین بار در ایران تولید شده‌اند که تا کنون در انحصار کشور‌های آمریکا، کانادا، انگلستان و سوئیس بوده اند.
تولید حسگر‌های زلزله برای اولین بار در ایران
به گزارش بیان ما ؛ مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان گفت:  تولید سایزمومیتر یا حسگر سرعت امواج ناشی از زلزله (زلزله نگار) و حسگر شتاب امواج ناشی از زلزله (شتاب سنج) از خسارات پس از وقوع زمین لرزه جلوگیری می کند. موضوعی که در مبحث ارتقای تاب آوری ملی، پیش بینی و هشدار سریع زلزله، سیستم‌های هوشمند قطع گاز و آب و برق در زمان لرزه خیزی مهم بوده و تخمین خسارت و در پایش وضعیت ساختمان کاربرد داشته است؛ بنابراین نقش کلیدی در کاهش هزینه‌کرد ملی در تامین تجهیزات با فناوری بالا ایفا خواهد کرد.
 تجهیزات این شرکت پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله از ارکان زلزله شناسی کشور است. از مهمترین پروژه‌های این مرکز، مانیتورینگ زمین لرزه‌های نیروگاه هسته‌ای بوشهر بوده که بخش عمده تجهیزات مورد استفاده توسط پژوهشگاه بین المللی در این پروژه متعلق به این شرکت لرزه نگار است.
او گفت: سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران نیز از استفاده کنندگان تجهیزات شرکت ما است. بخش مهمی از شبکه لرزه نگاری تهران و سامانه‌های هشدار سریع آن از تولیدات این شرکت هستند. تجهیزات این مجموعه برای مانیتورینگ سد‌های بزرگ کشور مورد استفاده قرار گرفته و سد‌های کرخه، سیمره، کارون ۳، کارون ۴، رودبار لرستان، سردشت، البرز، بختیاری، زیردان، جره، گتوند و داریان از جمله استفاده کنندگان تجهیزات و خدمات این مجموعه هستند.
تجهیزات این شرکت تا کنون دو بار موفق به اخذ تاییدیه از موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران شده اند.
 طرح‌های تامین تجهیزات شبکه رفتارنگاری سد چمشیر، سیمره، گتوند، سردشت، داریان، البرز و جره در حال انجام هستند.
پایش و مانیتورینگ سازه‌های سازمان بنادر و کشتی‌رانی کل کشور از جمله طرح‌هایی هستند که برای اولین بار در این شرکت در حال توسعه و تکمیل اند. short_url/vdccisqo.2bq0m8laa2.html
bayanema.ir/vdccisqo.2bq0m8laa2.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین