تاریخ انتشار : ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۶
جالب است ۰
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: دخالت‌های وزیرصمت در عزل ونصب‌های مدیران ارشد دو خودروساز (سایپا و ایران خودرو) وجهه قانونی ندارد و کمیسیون صنایع و معادن با این مسئله برخورد قانونی خواهد کرد.
سایپا و ایران‌خودرو حیات خلوت دولت نیست / وزیر در انتصابات خودروسازی‌ها دخالت نکند
به گزارش بیان ما؛ عزت الله اکبری تالارپشتی رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به سهام اندک دولت در ایرانخودرو (۶٪) و سایپا (۱۷٪) گفت: دخالت‌های وزیرصمت در عزل و نصب‌های مدیران ارشد این دوخودروساز وجهه قانونی ندارد و کمیسیون صنایع و معادن با این مسئله برخورد قانونی خواهد کرد.

اکبری با بیان اینکه سایپا و ایران خودرو حیات خلوت دولت نیست گفت: بنده مکرر به وزیرصمت جناب فاطمی امین تذکر داده ام به این دو خودروساز بزرگ همچون گذشته به منزله حیات خلوت دولت نگاه نکنید، این نگاه مغایر بامنافع ملی و قواعد درست اداره یک بنگاه اقتصادی است.

وی افزود: عدم دخالت دولت در این دوخودروساز، موجب شکوفایی استعداد‌هایی می‌شود که از درون و برون می‌توانند به این‌ها کمک نمایند.

این نماینده مجلس اظهار کرد: دولت باید دراصلاح ساختار سایپا و ایران خودرو کمک نماید، تادرشرایط مساوی باخودرو سازان بخش خصوصی بتواند رقابت نماید، آنچه که تاکنون بوده نادیده گرفتن ظرفیت‌ها و توان بالای فنی و مدیریتی داخلی این دو خودرو ساز از طرف دولت بوده که همواره نگاه دستوری و هزینه ساز بوده و موجب نارضایتی مردم شده است.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گوشزد کرد: درهرصورت وقتی وزیرصمت باکمک کمیسیون صنایع ومعادن و نمایندگان مجلس موفق به اخذرای اعتمادشده، خودش را بی نیاز از مشورت با مجلس و کمیسیون نداند، موفقیت وزیر صمت در بخش عظیم صنعت و معدن و خدمات وابسته که موتور حرکت اقتصادکشور است در گرو مشورت و همکاری مجلس و اعتنا به نظرات دلسوزانه نمایندگان محترم است. short_url/vdcjhveh.uqexazsffu.html
bayanema.ir/vdcjhveh.uqexazsffu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین