تاریخ انتشار : ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۵
جالب است ۰
بهرام عین اللهی گفت: با نظارت مستمر و میدانی اگر همکاری از عهدی که منعقد شده کوتاهی کند، بنده هیچ عهد اخوتی با فرد به جز خدمت نداشته و ندارم.
به برنامه‌ای که به مجلس ارائه دادم پایبند هستم و با کسی عهد اخوت نبسته ام
به گزارش بیان ما؛  بهرام عین اللهی گفت همانطور که در بند (ب) ماده ۷۴ قانون برنامه ششم توسعه آمده است، فعالیت کلیه پزشکان، دندان پزشکان و داروسازان در استخدام پیمانی و رسمی و سایر مراکز تشخیصی، آموزشی، درمانی و بیمارستان‌های بخش خصوصی یا عمومی غیردولتی ممنوع است.
دولت مکلف شده در اجرای این حکم با جبران خدمت ذینفعان از طریق اعمال تعرفه در چارچوب بودجه سنواتی اقدام کند، اما متاسفانه تاکنون چنین اعتباری در قانون بودجه وجود نداشته و شرایط جبران خدمت محقق نشده است؛ این بخشی از صحبت‌های وزیر بهداشت در صحن علنی مجلس بود.
وزیر بهداشت دولت سیزدهم که در پاسخ به سوال مسعود پزشکیان منبی بر عدم پایبندی به قانون برنامه و تعهد حین اخذ رای در بکارگیری نیرو‌های انسانی برای مدیریت دانشگاه‌های منتخب سخن می گفت با اشاره به بخشی از این سوال که به تعهد کلامی وی حین اخذ رأی اعتماد اشاره دارد یادآور شد برنامه ارائه شده اینجانب در کتابی که اخیراً در مجلس منتشر شده آمده و در اختیار نمایندگان مجلس قرار گرفته و سرفصل‌ها و برنامه‌هایی که در آنجا اعلام کردم در آن وجود دارد و تمامی آن‌ها در دست پیگیری است و طبیعی است بخشی از آن‌ها باید در قالب اصلاح مصوبات یا اصلاح قوانین یا پیش بینی در قانون بودجه سنواتی محقق شوند، به همین دلیل بخشی از مواردی که قابلیت در سال ۱۴۰۱ دارد، در لایحه بودجه پیش بینی شده است. اگر اجابت درخواستی به دلیل محدودیت‌های موجود امکانپذیر نشد، آیا دلالت بر عدم پایبندی به تعهد است یا نه.
عین‌اللهی می گوید در خصوص انتصابات در برخی دانشگاه‌های علوم پزشکی برای انتخاب افراد با محدودیت‌هایی مواجهیم و امکان اجرای قانون به دلیل عدم پیش بینی بار مالی فراهم نیست، از سوی دیگر نمی‌تواند امور دانشگاه‌های تاثیرگذار را به افرادی واگذار کنم که توانایی، تخصص و تجربه کافی و همراهی با برنامه‌های دولت سیزدهم برای اداره چنین موسساتی نداشته باشند، لذا آنچه در اداره این دانشگاه‌ها اهمیت دارد رجحان و غلبه منافع دولت بر منافع خصوصی است که در این انتصابات بر آن تاکید کردیم و با همه مدیران منصوب شده میثاقی در زمان انتصاب منعقد شده است.
به برنامه‌ای که به شما ارائه دادم پایبند هستم و با هیچکس عهد اخوت نبسته ام، بنابراین هر فردی به هر دلیلی از راه خود منحرف شود، حتما وی را عزل خواهیم کرد. این جمله را عین‌اللهی گفت و ادامه داد اطمینان داشته و دارم که این برنامه‌ها توسط شما عزیزان رصد خواهد شد، بنابراین همواره خود را مقید به اجرای این برنامه‌ها می‌دانم چرا که معتقدم در مدار قانون می‌توانیم وضعیت حوزه سلامت را برای مردم مطلوب‌تر کنیم ، با همین رویکرد با نظارت مستمر و میدانی اگر همکاری از عهد و میثاقی که منعقد شده کوتاهی کند، بنده هیچ عهد اخوتی با فرد به جز خدمت نداشته و ندارم.
وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه در آغاز به کار این دولت، وضعیت شیوع بیماری کرونا بسیار بغرنج بوده است، یادآور شد ما حدود ۷۰۰ نفر در روز مرگ و میر داشتیم که امروز به کمتر از ۲۰ نفر رسیده، همچنین آمار مبتلایان از ۳۱۵۰۰ به ۲۰۰۰ نفر، کاهش بستری‌ها از ۵۲ هزار به ۲۹۸ و بیماران ویژه از ۸۲۰۰ نفر به ۱۷۷۵ نفر کاهش یافته است. ضمن اینکه هیچ شهر قرمزی در کشور وجود ندارد، در حالی که در شروع به کار این دولت ۳۵۹ شهر و شهرستان در وضعیت قرمز بودند. همچنین در شرایط کنونی ۴۱۷ شهر وضعیت آبی دارند که به دلیل تلاش همکاران در دانشگاه‌های علوم پزشکی به خصوص در تهران ایجاد شده است.
عین اللهی همچنین از واکسینه شدن ۹۱ درصد مردم تهران خبر داد و گفت این وضعیت در پی تلاش شبانه روزی همکارانمان بوده که برای نظام فعالیت می‌کنند. از سوی دیگر انتخاب همکاران بر پایه تعهد و تخصص و انقلابی گری است و افرادی انتخاب می‌کنیم که سازگار با انقلاب و دولت آقای رئیسی باشند.
این عضو کابینه دولت سیزدهم با اشاره به اینکه مشکلات مطرح شده در ۸ سال گذشته نیز وجود داشته است، تاکید کرد ما قول می‌دهیم و از افراد منصوب شده نیز میثاق گرفته ایم، ضمن اینکه تمامی معاونان این وزارتخانه و ۹۰ درصد روسای دانشگاه‌ها تمام وقت هستند و از بین افرادی با درجات علمی و تعهد بالا و عملکرد مطلوب انتخاب شده اند و کار‌های بزرگی نیز انجام داده اند.
 مسعود پزشکیان در نهایت پس از استماع توضیحات وزیر مربوطه، از پاسخ های وی به صورت مشروط قانع شد.
پزشکیان مشروط به اینکه وزیر بهداشت در به کارگیری نیروها در وزارتخانه، رویکرد سیاسی نداشته باشد و افرادی را در وزارتخانه به کار گیرد که به طور تمام وقت فعالیت کنند و در خارج از وزارت بهداشت به کار پزشکی خصوصی مشغول نباشند، از پاسخ‌های وزیر بهداشت قانع شد.
  short_url/vdcdjx0n.yt0of6a22y.html
bayanema.ir/vdcdjx0n.yt0of6a22y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین