تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۴
جالب است ۰
تحلیلگر مسائل سیاسی برنامه‌های دولت سیزدهم برای تحقق اقتصاد مقاومتی را تشریح کرد.
دولت‌های قبل برای اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی مقاومت می‌کردند
به گزارش بیان ما ؛ حسین کنعانی مقدم تحلیلگر مسائل سیاسی درباره گام‌های دولت سیزدهم برای تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: دولت سیزدهم توانسته جلوی خلق پول و چاپ اسکناس را بگیرد و به دنبال افزایش ارزش پول ملی است.
به گفته کنعانی مقدم بحث دو نرخی و تک نرخی کردن ارز که خیلی در اقتصاد مقاومتی مهم بوده و جزو شاخصه‌هایی است که در بحث اقتصاد مقاومتی از اهمیت بالایی برخوردار است.
رهبر انقلاب در گام دوم انقلاب به مسئولان تاکید کردند که سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مهم است و باید برنامه‌های اجرائی برای همه‌ی بخش‌های آن تهیّه و با قدرت و نشاط کاری و احساس مسئولیّت، در دولت‌ها پیگیری و اقدام شود.
کنعانی مقدم یادآور شد که بحث خصوصی سازی یکی از مباحث مهم در بحث تحقق اقتصاد مقاومتی است و اقتصاد مقاومتی بدون تحقق اصل ۴۴ قانون اساسی آن هم با روش درست و صحیح عملا امکان پذیر نیست.
یکم خرداد سال ۸۴، رهبر انقلاب سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی را به سران سه قوه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، ابلاغ کردند. اصل ۴۴ قانون اساسی که سیاست‌های کلی آن در ابلاغیه مقام معظم رهبری، مشخص‌شده است نظام اقتصادی ایران را به سه بخش دولتی، تعاونی و خصوصی متکی می‌سازد و حدود هر بخش را مشخص می‏‌کند.
تحلیلگر مسائل سیاسی بر این باور است که دولت‌های قبل برای اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی مقاومت می‌کردند؛ اما اکنون مقاومتی در اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و بحث اقتصاد مقاومتی وجود ندارد.
کنعانی مقدم گام بعدی در تحقق اقتصاد مقاومتی را اقتصاد خارجی می داند و ادامه می دهد که دو مولفه اقتصاد بیرون گرا و برون نگر دارد؛ در بحث اقتصاد برون نگر می‌توان به حضورمان در پیمان‌های منطقه‌ای مثل اوراسیا و شانگهای و اقتصاد منطقه‌ای اشاره کرد و نشان دهنده این است که نگاهمان در حوزه اقتصادی جهانی شده است. short_url/vdceox8o.jh8e7i9bbj.html
bayanema.ir/vdceox8o.jh8e7i9bbj.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین