تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۴
جالب است ۰
قائم مقام وزیر صمت گفت: حداکثر قیمت مصرف کننده نسبت به قیمت تولید کننده درج شده بر روی کالاها برای کالاهای مصرفی 20 درصد و برای کالاهای سرمایه ای 30 درصد تعیین شده است.
جزئیات درج قیمت تولیدکننده روی کالا/ حداکثر قیمت مصرف‌کننده 30 درصد بیش از قیمت تولید‌
به گزارش بیان ما؛  محمد صادق مفتح در یک برنامه خبری درباره جزئیات طرح درج قیمت تولید کننده بر روی کالاهای مصرفی و سرمایه ای اظهار کرد: طرح درج قیمت تولید کننده بر روی کالا از حدود یک ماه پیش آغاز شده و هر هفته تعداد بیشتری از کالاهای مصرفی و سرمایه ای به لیست اضافه و مشمول طرح درج قیمت تولید کننده می شوند. 
وی افزود: کالا بعد از تولید، فرآیند توزیع را نیز طی می کند و بعد از آن نیز بحث عرضه در خرده فروشی مطرح است که هر کدام از این دو مرحله هزینه مستقلی را بر قیمت عرضه تحمیل می کند و به عبارتی قیمت کالا برای مصرف کننده  با احتساب هزینه های مذکور از قیمت تولید کننده بیشتر خواهد بود. 
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: آنچه که تاکنون به عنوان قیمت مصرف کننده بر روی کالا درج می شد بدون در نظر گرفتن هزینه حمل براساس بعد مسافت بوده است و بر این اساس یک قیمت به عنوان قیمت مصرف کننده برای کالا در اقصی نقاط کشور تعیین می شد.  
وی  افزود: روش قیمت‌گذاری که تاکنون به عنوان قیمت برای مصرف کننده اجرایی می شد امکان برخی گران فروشی‌ها و تخلفات را در لایه های توزیع یا خرده فروشی‌ها  فراهم می‌کرد. 
مفتح اظهار داشت: قیمت مصرف کننده بر روی کالا اکنون براساس قیمت تولید کننده به اضافه هزینه حمل بر اساس بعد مسافت و سود مشخص توزیع کننده تعیین می‌شود. 
وی افزود: براین اساس حداکثر قیمت مصرف کننده کالاهای مصرفی 20 درصد بیشتر از قیمت تولید کننده آن کالا و حداکثر قیمت مصرف کننده در مورد کالاهای سرمایه‌ای 30 درصد بیشتر از قیمت تولید کننده آن کالا در اقصی نقاط کشور  تعیین شده است. 
قائم مقام وزیر صمت بیان داشت: همچنین قیمت تولید کننده درج شده بر روی کالا مبنای دریافت مالیات از تولید کننده است و بر این اساس نیز تولید کننده نمی تواند قیمتی بیش از قیمت تمام شده را بر روی کالا درج کند. 
  short_url/vdceee8o.jh8eei9bbj.html
bayanema.ir/vdceee8o.jh8eei9bbj.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما