تاریخ انتشار : ۲۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۱
جالب است ۰
سرمربی تیم ملی فوتسال کشورمان گفت: برای کادرفنی تیم ملی با گزینه‌هایی در حال مذاکره هستیم که تأثیرگذار باشند.
ترسی از نسل‌سازی در تیم ملی فوتسال نداریم/ با گزینه‌هایی مذاکره می‌کنیم که تأثیرگذار باشند
به گزارش بیان ما؛ به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال؛ وحید شمسایی، سرمربی جدید تیم ملی فوتسال کشورمان اظهار داشت: مباحث اصلی ما در جلسات با رئیس، دبیرکل و گروه فنی فدراسیون فوتبال درباره پایه‌‎گذاری مناسب برای آینده تیم ملی فوتسال بوده و خوشبختانه دیدگاه رئیس فدراسیون نیز به همین سمت و سوست. یک دوره در سال ۲۰۰۵ این کار را انجام دادیم و دو الی سه سال ضرر آن را به جان خریدیم، اما سال ۲۰۱۶ به هدف و خواسته مورد نظرمان رسیدیم و ۱۰ الی ۱۱ سال از بازیکنانی که برایشان آینده‌نگری کرده بودیم به خوبی استفاده کردیم.
 
وی در ادامه بیان داشت: همین بازیکنان موفق به کسب افتخارات متعدد شدند و اکنون با تفکری که فدراسیون فوتبال و خودم داریم، مایلم تا مسیر تیم‌های پایه تا رده زیر ۱۹ سال و از ۱۹ تا ۲۳ سال شکل بگیرد؛ چرا که لیگ ما از نظر سنی نسبتا مسن شده و تزریق بازیکنان جوان کمی زمان می‌برد. البته تمام و کمال پای این تصمیم خواهیم ایستاد، یک اصطلاحی دارم که می‌گویم "آمدیم تا بسوزیم و بسازیم". وحید شمسایی باشد یا نباشد، مهم آن ساختاری است که بر پایه تفکرات برنامه محور و با پشتوانه‌سازی حتی به قیمت از دست دادن یک جام یا تورنمنت پیش برود.
 
سرمربی تیم ملی فوتسال ایران درباره استفاده از کادرفنی تصریح داشت: به این منظور گروه کادرفنی بسیار باکیفیت را درنظر گرفتیم تا مسیر را هموار کنیم. از دکتر شهاب سفال‌منش که از مدرسان AFC و FIFA و ساکن کاناداست خواهش کردم تا به ایران بیاید و دو کار را انجام بدهد. سفال‌منش هم از نظر کارهای فیزیکی و بدنسازی قوی است و هم در طراحی تمرین. البته در حال مذاکره با یک تمرین دهنده تخصصی هستیم و با رئیس فدراسیون درباره نیاز به یک تمرین دهنده سطح بالا صحبت کردم. مصطفی نظری نیز که بهترین دروازه بان سال ۲۰۰۹ جهان بوده و عناوین بسیار زیادی دارد. در نهایت هدف ما این است که در کنار هم برای تیم ملی فوتسال بزرگسالان نسل‌سازی کنیم و پای این مسئله هم بایستیم و هیچ ترسی هم از آن نداریم.
 
شمسایی در پایان گفت: پس از صحبت با رئیس فدراسیون ارتباطات مختلفی با مربیان خارجی برقرار کردیم. بسیاری از دوستان هم که سابقه ارتباط با مربیان را داشتند برای کمک تماس گرفتند، اما در نهایت خودم به سفال منش گفتم که کارها را پیش ببرد. حتی شب گذشته از طریق فضای مجازی به صورت چهار نفره مذاکره‌ای داشتیم و سفال منش نیز صحبت و مسیر پیش‌رو را برایشان ترجمه و تشریح کرد. در واقع در حال مذاکره با گزینه‌هایی هستیم که می‌توانند تاثیرگذار باشند. امیدواریم به روزهای خوش برسیم، سختی‌های زیادی وجود دارد اما اطمینان دارم که برنامه طولانی مدت می‌تواند مسیر فوتسال ایران را تضمین کند.
short_url/vdcjhxeh.uqexxzsffu.html
bayanema.ir/vdcjhxeh.uqexxzsffu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین