تاریخ انتشار : ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۸
جالب است ۰
نماینده دائم ایران در سازمان ملل گفت: رایزنی‌های خود را آغاز کرده ایم و امیدواریم در اسرع وقت بتوانیم حق عضویت خود را پرداخت کنیم.
تخت‌روانچی: بزودی حق عضویت ایران در سازمان ملل پرداخت می‌شود.
به گزارش بیان ما ؛ تخت روانچی گفت: منابع مالی برای پرداخت حق عضویت ایران موجود است و ما فقط باید بتوانیم به کانال امنی برسیم که بتوانیم این کار را در اسرع وقت انجام دهیم.
به گفته نماینده دائم ایران در سازمان ملل، «برای دومین سال پیاپی با مشکل پرداخت حق عضویت خود مواجه شدیم که دلیل آن به اعمال تحریم های ظالمانه و یکجانبه آمریکا علیه ایران برمی گردد.»
خبرگزاری فرانسه چهارشنبه ۲۲ دی اعلام کرد: دبیرکل سازمان ملل متحد درنامه‌ای به مجمع عمومی سازمان ملل با بیان آن‌که در حال حاضر ۱۱ کشور بدهی‌های خود را پرداخت نکردند، از تعلیق حق رأی ۸ کشور از جمله ایران خبر داد.
بر اساس منشور سازمان ملل، حق رای یک کشور عضو زمانی تعلیق می شود که بدهی های معوقه آن برابر یا بیشتر از میزانی باشد که باید طی دو سال پرداخت کند.
سخنگوی وزارت خارجه نیز پس از این اتفاق گفت: به رغم مشکلات متعدد ایجادشده، کشورمان منابع لازم را برای پرداخت حق عضویت خود در سازمان ملل فراهم آورده و در حال انجام رایزنی‌های ضروری برای حل و فصل موضوع است.https://cdn.yjc.news/files/fa/news/1400/10/24/15472540_283.mp4 short_url/vdcfjtd1.w6djjagiiw.html
bayanema.ir/vdcfjtd1.w6djjagiiw.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین