کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

مذاکرات وین ارتباطی به توافق با کشورهای آسیایی ندارد/ دولت به دنبال دیپلماسی تک محصولی نیست

25 دی 1400 ساعت 15:56

نماینده مردم اهواز و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه همه کشورها به دنبال تامین منافع خود هستند گفت: ایران هم در پی منافع ملت مذاکره و توافق می کند بنابراین مذاکره در وین ارتباطی به توافق ایران با چین یا روسیه ندارد.


به گزارش بیان ما؛مجتبی یوسفی»، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در 8 سال گذشته دستگاه دیپلماسی و تیم مذاکره کننده کشورمان مدعی بود که دیپلمات به دنیا آمده و زبان غربی ها را بلد است، گفت: زمانی که مردم برای حفظ مرزهای این کشور در جنگ تحمیلی با دشمن بعثی می جنگیدند و بعد از آن دوران بازسازی کشور را پشت سر می گذاشتند مدعیان دیپلماسی با سرمایه ملت در اروپا و آمریکا تحصیل می کردند.
وی با اشاره به اینکه این دیپلمات ها در اروپا تحصیل کردند تا باری از دوش ملت بردارند اما تمام تلاششان ضربه زدن به تمامیت ارضی کشور شد تصریح کرد: در دولت قبل مذاکره کنندگان گفته بودند که راه حل مشکلات کشور را می دانند و بدون شک راه نجات کشور توافق با کدخداست با همین استدلال فرصت سوزی کرده و تمام فرصت های منطقه ای و آسیایی کشور را از بین بردند.
یوسفی با اشاره به اینکه دولت به دنبال دیپلماسی تک بعدی و تک محصولی نیست که فقط به دنبال تعامل با کشورهای اروپایی باشد عنوان کرد: باید در کنار مذاکره با اروپا زمینه مساعد برای سرمایه گذاری در حوزه کشورهای منطقه ای را نیز فراهم کرد و از مراودات پولی به جای اتکا به دلار غفلت نکرد.
عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به اینکه دولت و مجلس مخالف مذاکره با اروپا نیستند تصریح کرد: نباید دیپلماسی محدود به مذاکره با اروپا شود تا جایی که رایزن اقتصادی در کشورهای منطقه ای نداشته باشیم سیاست دولت قبل باعث شد که صادرات محصولات غذایی و کشاورزی به کشورهای منطقه از جمله روسیه و افغانستان و پاکستان به طور کلی تعطیل شود.
نماینده مردم اهواز با اشاره به اینکه همه کشورهای به دنبال تامین منافع خود هستند عنوان کرد: ایران هم در پی منافع ملت مذاکره و توافق می کند بنابراین مذاکره در وین ارتباطی به توافق ایران با چین یا روسیه ندارد.
یوسفی با اشاره به اینکه اگر کسی منافع خود را در ایران دنبال کند و پس از آن در پی براندازی در کشور باشد ملت ایران چنین خیانتی را تاب نخواهد آورد خاطرنشان کرد: جنتلمن های غربی از یک سو پای میز مذاکره به دنبال تامین منافع خود هستند و از سوی دیگر مدام برای براندازی و ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران نقشه می کشند.
 


کد مطلب: 94563

آدرس مطلب :
https://www.bayanema.ir/news/94563/مذاکرات-وین-ارتباطی-توافق-کشورهای-آسیایی-ندارد-دولت-دنبال-دیپلماسی-تک-محصولی-نیست

بيان ما
  https://www.bayanema.ir