تاریخ انتشار : ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۹
جالب است ۰
رئیس رسانه ملی در پاسخ به یکسان نبودن تحولات دوره جدید در بخش‌های مختلف سازمان صداوسیما و سنگین بودن کفه‌ی تحولاتِ معاونت سیاسی و افول معاونت سیما، گفت: در حال اصلاح چرخه تولیدات هستیم و تحول رویکردی آن آغاز شده است.
بار‌ها تکرار کردم؛ صدا و سیما نمی‌تواند به تنهایی بار فرهنگ را بردارد / در حال اصلاح چرخه‌ تولیدات نمایشی هستیم
به گزارش بیان ما؛ پیمان جبلی، رئیس سازمان صداوسیما شب گذشته در حاشیه اختتامیه جشنواره عمار  درباره شکل‌گیری جشنواره عمار به علت انفعال صداوسیما در سال‌های ابتدایی و نسبت فعلی این جشنواره با صداوسیما در دوره‌ی تحولخواهی اظهار داشت: جشنواره عمار نماد حرکت به سمت مردم و شناسایی ظرفیت‌های مردمی در حوزه فرهنگ، هنر، فیلم و مستند است و در عین حال یکی از ظرفیت‌های بسیار مهمی است که در دوره جدید در قالب قرارگاه فرهنگی بودنِ صداسیما حتما باید به سمت آن حرکت کنیم.

جمله‌ای که بنده بار‌ها تکرار کردم این است که صداسیما به تنهایی بار سنگین فرهنگ در جامعه را نمی‌تواند بردارد و هیچ وقت هم نمی‌تواند چنین ادعایی داشته باشد. راه براشتن بار فرهنگی و امانتداری مردم فقط با توصیه رهبر انقلاب مبنی بر قرارگاه فرهنگی میسر است.

جبلی ادامه داد: در نقش قرارگاهی یکی از بهترین ظرفیت‌ها جشنواره عمار است؛ اگر بقیه ظرفیت‌های جبهه فرهنگی انقلاب و ظرفیت‌های مردمی کنار هم جمع شود و به کمک صداوسیما بیاید و صداوسیما به آن‌ها میدان دهد، می‌توانیم امید داشته باشیم که بار فرهنگی کشور را بلند کنیم.

رئیس رسانه ملی در پاسخ به یکسان نبودن تحولات دوره جدید در بخش‌های مختلف سازمان صداوسیما و سنگین بودن کفه‌ی تحولاتِ معاونت سیاسی و افول معاونت سیما، گفت: تولیدات نمایشی و تلویزیونی فرایند‌های طولانی‌تری نسبت به حوزه سیاسی و خبر نیاز دارد. برای مشخص شدن تغییرات در حوزه نمایشی که از حساس‌ترین و پرمخاطب‌ترین حوزه‌های تلویزیون است، نیاز به زمان داریم.

ما در حال اصلاح چرخه تولیدات هستیم تا بتوانیم در قالب نمایش به مسائل و چالش‌های جامعه بپردازیم. هم در قالب موضوعات و هم در قالب ژانر‌هایی که در حوزه نمایش باید به آن توجه شود. سیاست‌گذاری و تحول این حوزه، اقدام زمانبری است، اما تحول رویکردی آن آغاز شده و امیدواریم به زودی به نتیجه برسیم تا زمان را بیشتر از این از دست ندهیم.
 
short_url/vdcbwsb9.rhba0piuur.html
bayanema.ir/vdcbwsb9.rhba0piuur.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین