تاریخ انتشار : ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۷
جالب است ۰
سخنگوی گمرک گفت: ۶۲ درصد صادرات و ۷۹ درصد واردات ایران و روسیه محصولات کشاورزی و غذایی است.
رشد ۴۱ درصدی تجارت ۹ ماهه ایران با روسیه
به گزارش بیان ما ؛ به گفته سید روح اله لطیفی، تجارت ایران و روسیه در ۹ ماه سال ۱۴۰۰ از سه و نیم میلیون تن و ارزش یک میلیارد و ۶۵۶ میلیون دلار گذشت و نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲ درصد در وزن افزایش یافت.
از تجارت سه میلیون و ۵۵۸ هزار و ۴۹۱ تنی کشورمان با روسیه، به ارزش یک میلیارد و ۶۵۶ میلیون و ۹۹۷ هزار و ۳۲۲ دلار تا پایان آذر، ۸۳۸ هزار و ۶۰۲ تن کالا به ارزش ۴۳۲ میلیون و ۸۷۷ هزار و ۳۹۲ دلار، سهم صادرات از ایران به روسیه و دو میلیون و ۷۲۹ هزار و ۸۸۹ تن کالا به ارزش یک میلیارد و ۲۲۴ میلیون و ۱۱۹ هزار و ۹۳۰ دلار نیز سهم واردات از روسیه بود.
آمار‌های تجارت ۹ ماهه در سال ۱۴۰۰، ۱۱ درصد رشد وزنی و ۴۵ درصد رشد ارزش کالا‌های وارداتی از روسیه و رشد ۱۵ درصدی در وزن و ۲۹ درصدی در ارزش کالا‌های صادراتی ایران به روسیه را نشان می‌دهد که نسبت به ۹ ماهه سال ۹۸ (دو سال قبل) نیز، رشد ۳۲ و ۴۱ درصدی در وزن و ارزش واردات و ۵۱ و ۵۷ درصدی در وزن و ارزش صادرات را به همراه داشت.
از واردات دو میلیون و ۷۳۰ هزار تنی از روسیه دو میلیون و ۴۱۷ هزار و ۱۱۶ تن کالا به ارزش ۹۶۷ میلیون و ۳۸۱ هزار و ۵۸۳ دلار محصولات دامی، غذایی، نهاده‌های دامی، محصولات کشاورزی و مواد غذایی بوده که ۸۸ درصد وزن و ۷۹ درصد واردات کشورمان از روسیه را به خود اختصاص داده است.
با صادرات ۴۴۷ هزار و ۱۳۳ تنی کالای مرتبط با محصولات دامی، میوه و صیفی، محصولات کشاورزی و غذایی به ارزش ۲۶۷ میلیون و ۲۴۰ هزار و ۳۹۰ دلار، ۵۴ درصد وزن و ۶۲ درصد صادرات ۹ ماهه کشورمان به روسیه، مربوط محصولات غذایی و کشاورزی می‌شود. short_url/vdcg339y.ak9tx4prra.html
bayanema.ir/vdcg339y.ak9tx4prra.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین