تاریخ انتشار : ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۵
جالب است ۰
سفیر چین در دیدار با وزیر ورزش کشورمان از سجادی خواست تا در بازی‌های المپیک زمستانی پکن شرکت کند.
دعوت سفیر چین از وزیر ورزش برای حضور در المپیک زمستانی
به گزارش بیان ما؛  در دیدار صبح امروز سیدحمید سجادی با چنگ‌هوا سفیر چین، سوابق همکاری های مشترک دو کشور مورد تاکید قرار گرفت و تعاملات ایران و چین در حوزه های ورزش و جوانان بسیار ارزنده توصیف شد.
وزیر ورزش با بیان اینکه 52 فدراسیون ورزشی، یکصد انجمن و 225 گونه ورزشی در کشور فعال و در برخی از رشته ها صاحب جایگاه های بین المللی هستیم، بیان کرد: در کشورما ظرفیت‌های زیادی برای فعالیت‌های ورزشی وجود دارد که می توان با همکاری های مشترک، رشد و توسعه ورزش را سرعت بخشید. کشور چین با برگزاری رویدادهای مهم ورزشی نشان داده که در مسیر توسعه، گام های مهم و بلندی را برداشته و هم اکنون به عنوان یک قدرت در دنیا مطرح است.
وی در خصوص میزبانی المپیک زمستانی در پکن همزمان با آغاز سال نو در کشور چین، عنوان کرد: امیدوارم این تقارن برای ملت بزرگ چین با شادی، نشاط و موفقیت و برای تمامی ورزشکاران حاضر در این رویداد با دستاوردهای بزرگ همراه باشد. برای ایران نیز حضور موفق در این رویداد بسیار مهم است و ورزشکاران ما تمام تلاش خود را می کنند تا از این رویداد با بهترین نتایج به کشور بازگردند.
سجادی در ادامه این نشست توضیحاتی را در خصوص ابعاد مختلف ورزش ارائه کرد و از ورزش همگانی و آموزشی، قهرمانی و حرفه ای به عنوان چهار ضلع توسعه در این بخش نام برد.
وزیر ورزش با بیان اینکه از ورزش می توان به عنوان ابزاری برای تعلیم و تعلم نسل ها بهره گرفت اظهار داشت: جامعه هدف در این بخش از برنامه های توسعه ایی ورزش، مهدهای کودک، مدارس و مراکز آموزشی هستند که در دنیا و در ایران مورد توجه بسیار است. با اطلاعاتی که از کشور چین دارم، می دانم ورزش در مدارس و مراکز آموزشی این کشور به طور جدی پیگیری و دانش آموزان، فعالیت‌های ورزشی مستمر دارند و امیدواریم بتوانیم در این حوزه نیز، از تجارب یکدیگر بهره مند شویم.
وزیر ورزش وجوانان توضیحاتی را در خصوص برنامه های ایران در حوزه ورزش همگانی ارائه کرد و گفت: هم اکنون طبق آمار ثبت شده بیش از 20 میلیون ایرانی در این حوزه فعال هستند و در نظر داریم با برنامه ریزی این تعداد را به 50 میلیون نفر برسانیم.
وی با مهم خواندن توسعه ورزش همگانی و ترغیب آحاد مردم برای پرداختن به ورزش با هدف ارتقا سطح سلامتی و ایجاد نشاط اجتماعی خاطرنشان کرد: شناسایی استعدادهای ورزشی و هدایت آنها به حوزه قهرمانی یکی دیگر از اهداف ما در توسعه ورزش همگانی است.
حمید سجادی در بخش دیگری از سخنانش، ورزش قهرمانی و برنامه های وزارت ورزش و جوانان را مورد توجه قرار داد و گفت: مردم ایران علاقه ی بسیاری به حضور در رویدادهای مهم بین‌المللی کسب افتخار و نواخته شدن سرودی ملی ایران در میادین مهم ورزشی دارند، بنابراین ورزشکاران کشورمان برای رسیدن به مدال‌های خوش رنگ، بسیار تلاش می کنند.
وی در ادامه با بیان اینکه ایران استعدادها و پتانسیل های ورزشی بسیاری دارد اظهار داشت: ما در جمهوری اسلامی ایران این آمادگی را داریم تا با چین در حوزه ورزش قهرمانی تبادل اطلاعات، تجربیات و همکاری های مشترک داشته باشیم. در تعدادی از رشته های ورزشی از جمله والیبال، بیلیارد، بوکس، بسکتبال و...به سمت حرفه ای شدن حرکت کرده ایم و امیدواریم بتوانیم در بخش تجهیزات ورزشی، توسعه باشگاه ها و اماکن ورزشی همکاری های مان را بیشتر کنیم.
وزیر ورزش در این نشست ظرفیت های اقلیمی و جغرافیای ایران را برای برگزاری رویدادها، اردوهای مشترک مورد توجه قرار داد و افزود: کوهستان‌ها و پیست‌های اسکی، دریاچه ها و ...شرایطی هستند که می توان برای توسعه ورزش در دو حوزه ورزش قهرمانی و حرفه ای از آنها بهره گرفت. در کشور ما با توجه به اهمیت ورزش و توجه خوب جوانان به این بخش، ستادی با عنوان ستاد عالی بازی ها، با هدف ارزیابی وضعیت تیم های اعزامی به رویدادهای مهم ورزشی تشکیل شده که هر دوهفته یک بار به ریاست بنده نشست آن برگزار می شود.
در ادامه این جلسه سفیر چین در ایران ضمن قدردانی از وزیر ورزش و جوانان به خاطر برپایی این نشست از ایران به عنوان کشوری قدرتمند در حوزه ورزش در قاره آسیا نام برد.
چنگ‌هوا در ادامه با اشاره به برگزاری بازی های المپیک زمستانی از وزیر ورزش و جوانان دعوت کرد تا در این رویداد مهم حضور داشته باشد تا در حاشیه آن با مسئولان ورزش و جوانان پکن گفت‌و‌گوهایی را برای همکاری های مشترک داشته باشند.
وی در این نشست با اشاره به موفقیت ایران در برخی از رشته های ورزشی از سجادی خواست تا زمینه مناسب برای تعامل میان دو کشور در رشته هایی که ایران در آن صاحب عنوان است، را مهیا کند.
سفیر چین در ایران از حمایت مقامات و مردم ایران به خاطر برگزاری بازی های المپیک زمستانی پکن قدردانی و اظهار امیدواری کرد که ورزشکاران ایرانی و هیات همراه در این رویداد مهم حضوری موفق داشته باشند.
وی در ادامه سخنانش از ورزش به عنوان ابزاری برای اتحاد و دوستی بین ملت ‌ها نام برد و اظهار داشت: بازی های المپیک یکی از رویدادهای مهم ورزشی و نماد صلح میان ملل مختلف است و باور دارم که سیاستمداران نباید ورزش و به ویژه المپیک را سیاسی کرده و از آن به عنوان وسیله ای برای دخالت در امور سایر کشور ها استفاده کنند. همه تلاش مان را برای جلوگیری از پاندمی کرونا خواهیم کرد و سعی می کنیم در طول برگزاری بازی های المپیک فضایی ایمن برای ورزشکاران حاضر وهیات همراه مهیا کنیم.
  short_url/vdcgqu9y.ak9t34prra.html
bayanema.ir/vdcgqu9y.ak9t34prra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین